آرشيو خبر صفحه مازندران داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امام جمعه بهشهر:
مسلمانان برای رهایی مسجدالاقصی و مسجدالاحرام از دست دشمنان چاره‌اندیشی کنند
چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۹:۵۶
امام جمعه بهشهر گفت: مسلمانان برای رهایی مسجدالاقصی و مسجدالاحرام از دست دشمنان چاره‌اندیشی کنند.
مسلمانان برای رهایی مسجدالاقصی و مسجدالاحرام از دست دشمنان چاره‌اندیشی کنند
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  حجت‌الاسلام سیدعرب‌علی جباری، شامگاه سه‌شنبه در بیست‌وهشتمین یادواره 33 تن از شهدای نیروگاه نکا که در بمباران این نیروگاه توسط رژیم بعثی به شهادت رسیدند، اظهار کرد: اتحاد و وحدت در بین مسلمانان از مسائل مهم و اساسی است که باید مورد توجه جدی قرار گرفته و با این اتحاد، علیه دشمنان برخیزیم.

وی با بیان اینکه اقتدار ایران اسلامی در راستای وحدت و انسجام در طول سال‌های مختلف این انقلاب حاصل شده است و اکنون ایران اسلامی، منشاء بیداری اسلامی در جهان است، افزود: وحدت کلمه و همدلی مسلمانان تاثیر بسزایی در پیشرفت جامعه اسلامی داشته و پیروزی و گسترش اسلام نتیجه همبستگی و وحدت بین مسلمانان بوده است.

امام جمعه بهشهر ادامه داد: ایجاد وحدت در جامعه اسلامی و پرهیز از هرگونه اختلاف و تفرقه، توطئه‌های دشمنان را در راستای ایجاد تفرقه و اختلاف بین مسلمانان خنثی می‌کند که موضوع اتحاد و همبستگی در جوامع اسلامی در راستای تحقق ارزش‌های قرآنی و اسلامی باید همیشه مورد توجه قرار گیرد.

جباری گفت: دشمن امروز اتحاد و وحدت مسلمانان را نشان رفته است و در برابر دشمن باید با تقویت ایمان و پایبندی به معنویات حرکت کرده و با درک درد مسلمانان جهان، که یکی از دردها مسجدالاقصی و مسجد الحرام در اسارت دشمنان است، چاره‌اندیشی کنیم و برای رهایی این دو مکان متبرک، تلاش کنیم.

وی با اعلام اینکه ایمان، اخلاص و اطاعت‌پذیری از ولایت فقیه، مهمترین پیام شهدا بود، یادآور شد: ولایت‌مداری یکی از مسئله‌های مورد تاکید و از وصایای مهم شهدا بود که پیروزی‌های رزمندگان اسلام در طول دوران هشت سال دفاع مقدس در سایه ولایت‌مداری به دست آمد.

امام جمعه بهشهر افزود: دشمنان امروز با توطئه جدید علیه رهبری وارد میدان شده‌اند و لبه تیز حملات دشمن، متوجه ولایت فقیه است که باید با اطاعت‌پذیری محض از ولایت ‌فقیه، دنباله‌رو شهدا و پیام آنان باشیم؛ چرا که شهدا درس بزرگ ولایت‌مداری را به مردم ایران دادند و به آموختند که اگر گوش به فرمان ولایت باشیم در شرایط امروز نیز می‌توانیم در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی و امنیتی پیروز شویم.

جباری با اعلام اینکه روحیه دفاع از کیان امامت و ولایت از سیره شهدا بود، یادآور شد: ایثار، ازخودگذشتگی و ایستادگی در برابر دشمنان تا دندان مسلح، رمز اقتدار فعلی نظام است و امروز مهندسان نیروگاه شهید سلیمی نیز با اطاعت‌پذیری از رهبری در راستای اقتصاد مقاومتی و دنباله‌روی از شهدا و با تکیه بر توان داخلی و بومی به پیشرفت‌های متعدد دست یافتند که امیدواریم استمرار یابد.

وی با تسلیت به‌مناسبت درگذشت هزاران زائر حرم امن الهی در حادثه منا، خواستار پاسخگوی رژیم آل‌سعود به ملت‌های اسلامی شد و گفت: حادثه منا بار دیگر بی‌مسئولیتی و بی‌تعهدی رژیم آل‌سعود در اداره حرمین شریفین را به اثبات رساند.

انتهای پیام/
د

منبع : فارس
کد: 302924