آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
امیرعبداللهیان پس از حضور در کمیسیون سیاست خارجی مجلس خبر داد؛
رکن آبادی همچنان جزءمفقودین است
چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۲۶
معاون عربی و آفریقایی وزارت خارجه با بیان اینکه به سفارت عربستان اعلام شده که خانواده‌ها خواهان بازگرداندن پیکر مطهر شهدای منا به ایران هستند، گفت: خانواده‌های جانباختگان از وزارت خارجه درخواست پیگیری حقوقی این حادثه را دارند.
رکن آبادی همچنان جزءمفقودین است
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: حسین امیرعبداللهیان پس از حضور در نشست کمیسیون امنیت و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه خانواده های یکایک جانباختگان حادثه منا از وزارت خارجه درخواست پیگیری حقوقی این حادثه را دارند، گفت: این موضوع در وزارت خارجه در حال بررسی است که یک مرجع حقوقی مشخص برای پیگیری حقوقی این حادثه توسط خانواده ها تعیین شود.

معاون عربی و آفریقایی وزارت امورخارجه با اشاره به اینکه رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان کماکان جز مفقودین این حادثه است، افزود: تلاش ها برای تعیین وضعیت ایشان و دیگر مفقودین ادامه دارد.

وی با بیان اینکه صراحتا به مقامات عربستان سعودی اعلام شده که خانواده‌های شهدا برای دفن خانواده خود در عربستان رضایت نداده اند، ادامه داد: طی یادداشت رسمی به سفارت عربستان اعلام شده که  همه خانواده‌ها خواهان بازگرداندن پیکر مطهر شهدای منا به ایران اسلامی هستند.

معاون عربی و آفریقایی وزارت امورخارجه با تاکید بر اینکه برنامه ای برای سفر وزیر امور خارجه به کشور عربستان وجود ندارد، تصریح کرد: وزیر بهداشت به نمایندگی از دولت برای رسیدگی به وضعیت حجاج مجروح به عربستان سفر کرده‌اند.
م

منبع : فارس
کد: 302932