آرشيو خبر صفحه اقتصادی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
رئیس کمیسیون صنایع مجلس:
ارتباط مجدد با پژو بمعنای فراموشی برخوردها نیست
چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۱:۱۲
رئیس کمیسیون صنایع مجلس گفت: مذاکره دوباره با شرکت پژو به معنی فراموش کردن برخورد نامناسب این شرکت با ایران نیست.
ارتباط مجدد با پژو بمعنای فراموشی برخوردها نیست
پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی: رضا رحمانی در مراسم افتتاح مرکز فروش و خدمات پس از فروش شرکت سیبا موتور اظهار داشت: در جلسه‌ای که روز گذشته با وزیر صنعت داشتیم بر لزوم ارتقای کیفیت خودروهای تولید داخل تأکید کردیم و خواستار ایجاد اطمینان برای مشتریان در زمینه کیفیت و قیمت خودرو شدیم.

وی همچنین با اشاره به بحث‌های مطرح شده در مورد انجام مذاکره ایران‌خودرو با شرکت پژو، گفت: قرارداد همکاری با شرکت پژو برای مدت ۱۰ سال و با حضور رؤسای جمهور ایران و فرانسه منعقد شده بود، اما نمایندگان پژو قبل از اتمام این ۱۰ سال، ایران را ترک کردند.

رئیس کمیسیون صنایع با بیان اینکه خروج نابهنگام نمایندگان پژو از ایران اقدام نادرستی بود، افزود: در مورد این مسئله، نارضایتی خود را به مدیران شرکت پژو نیز گفته‌ و اعلام کرده‌ایم ممکن است اجازه دهیم آنها برای مذاکره به ایران بیایند، ولی این به معنی فراموش کردن برخورد قبلی شرکت پژو با ایران نیست.

رحمانی با بیان اینکه ۳۳ درصد از سود شرکت پژو از طریق بازار ایران تأمین می‌شد، گفت: پژو با عرضه محصولات از رده خارج خود در ایران حضور داشت که در مذاکرات جدید باید از تکرار این موضوع جلوگیری شود.

رئیس کمیسیون صنایع مجلس تأکید کرد: هر توافقی که با شرکت پژو برای تولید خودرو صورت می‌گیرد، باید به ۳ مسئله توجه داشته باشد.

وی توضیح داد: این ۳ موضوع شامل بالا بودن میزان ساخت داخل، تنوع تولیدات و صادرات خودروهای تولیدی است.

منبع:فارس
کد: 303008