آرشيو خبر صفحه اقتصادی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دعده های توخالی علت استیضاح وزیر راه
پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۰۱
عضو کمیسیون بودجه مجلس با اشاره به ناتوانی وزارت راه در تامین هواپیمای "فلای چک"، از رایزنی برای تامین این هواپیما با چند کشور همسایه از جمله عراق و افغانستان خبر داد و گفت: بیشترین محور استیضاح وزیر راه و شهرسازی مربوط به عدم پایبندی به وعده‌هاست.
دعده های توخالی علت استیضاح وزیر راه
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  موسی‌الرضا ثروتی، اظهار کرد: محورهای استیضاح وزیر راه و شهرسازی بیشتر مربوط به عدم انجام وعده‌های داده شده در زمان اخذ رای اعتماد از مجلس است.

وی با بیان این‌که آخوندی در خصوص گزارش ماده ۴۹ مجلس پاسخگو نبوده است، افزود: وزیر راه و شهرسازی همچنین تکالیف قانونی برنامه پنجم توسعه را اجرا نکرده است.

وی ادامه داد: قانون مربوط به ایثارگران، مشکلات شهرسازی، ساماندهی مسکن و... از جمله مواردی است آخوندی توجهی به آنها نداشته است.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس با اشاره به ضعف نظارت بر بخش مهندسی و ساختمان کشور و همچنین سوءاستفاده و تخلفات گسترده در این حوزه، بیان کرد: از سوی دیگر در احداث ساختمان‌های عمومی مانند بیمارستان‌ها اقدامت خوبی صورت نگرفته و در این بخش نیز ضعف وجود دارد.

ثروتی با تاکید بر این‌که در بخش مسکن محرومان حمایت مناسبی صورت نگرفته است، گفت: حمل‌ونقل ریلی، ایمنی فرودگاه‌ها و عدم توجه به تامین هواپیمای "فلای چک" نیز از جمله موارد مطرح شده در استیضاح وزیر راه و شهرسازی است.

وی با انتقاد از عملکرد وزارت راه و شهرسازی در ناتوانی خرید هواپیمای فلای چک تاکید کرد: آنها به دنبال خرید فلای چک از افغانستان، عراق و آذربایجان هستند در حالی که می‌توانیم با توجه به توانمندی‌های داخلی به راحتی این هواپیما را تامین کنیم. پس از سقوط فالکن سازمان هواپیمایی کشوری (سال ۹۲) وزارت راه و شهرسازی هنوز نتوانسته جایگزینی برای این هواپیما خریداری کند.
د
منبع : تسنیم
کد: 303057