آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
یک شاهد عینی فاجعه منا:
سعودی‌هاروی اجساد زائران راه میرفتند
پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۸
یکی از شاهدان فاجعه منا با اشاره به اینکه حدود ۵۰ درصد مجروحانی که شهید شدند، فقط نیازمند کمی آب بودند تا از مرگ رهایی پیدا‌ کنند، گفت: سعودی‌ها با پوتین‌هایشان روی اجساد زائران مظلوم راه می‌رفتند.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: مجید سلطانی درباره فاجعه منا اظهار‌ داشت: خیابانی که فاجعه منا در آن رخ داد حدود ۸۰۰ متر طول داشت که امدادگران سعودی به راحتی می‌توانستند به کمک آسیب‌دیدگان برسند اما مدت‌ها روی کامیون‌هایشان ایستاده بودند و نظاره‌گر جان باختن زائران بودند حتی بارها، هلی‌کوپتر سعودی‌ها از بالای سر مجروحان عبور‌ کرد ولی سرانجام بعد از ۳ ساعت هم که امدادگران سعودی به محل وقوع فاجعه آمدند ابتدا شروع به جمع‌آوری اجساد کردند و منتظر‌ بودند که زائران بمیرند و بعد اجساد را جمع‌آوری کنند.

وی با تأکید بر تعمدی بودن فاجعه منا تصریح کرد: اگر کمک زائران به همدیگر نبود، تمامی آنها جان خود را از دست می‌دادند و حدود ۵۰ درصد مجروحانی که شهید شدند، فقط نیازمند کمی آب بودند تا از مرگ رهایی پیدا‌ کنند.

این شاهد عینی فاجعه منا که تازه از سفر حج بازگشته‌ است، عنوان : بعد از آنکه توانستم خود را از میان مجروحان نجات دهم با چند تَن از امدادگران ایرانی شروع به کمک به سایر زائران کردیم؛ بنده با چشمان خود دیدم که سعودی‌ها با پوتین‌هایشان روی اجساد زائران مظلوم راه می‌رفتند.

سلطانی که از فاصله نزدیک ۵ متری شاهد افتادن جرثقیل در خانه خدا نیز بوده است، اظهار‌‌ داشت: خواست خدا بود که من در آن حادثه نیز جان سالم به در بردم و در هنگام افتادن جرثقیل برای بازگرداندن قرآنی که خوانده بودم از محل حادثه فاصله گرفته بودم.

وی تصریح کرد: از فردای روز فاجعه منا رفتار سعودی‌ها برای جلب رضایت افکار عمومی تغییر کرد در صورتیکه کاملاً برخوردهای آنها با زائران در روز فاجعه توهین‌آمیز بود.

این زائر خانه خدا که با کاروانی از تهران عازم سفر معنوی حج شده بود، خاطرنشان کرد: رفتار دولت سعودی به گونه‌ای است که آمار کشته‌شدگان کم جلوه داده شود.
م
منبع : تسنیم
کد: 303079