آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
جان باختن غضنفر رکن آبادی تایید شد
پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۷
در روزهای گذشته، هنوز هیچ گونه خبری از وضعیت آقای رکن آبادی در دست نبود و در لیست مفقودین حادثه فاجعه آمیز منا قرار داشت. حال بعد از گمانه زنی های فروان، مرگ آقای غضنفر رکن آبادی، سفیر سابق ایران در لبنان تأیید شد.
جان باختن غضنفر رکن آبادی تایید شد
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور خبرداد، صبح امروز عبدالرضا رحمانی، وزیر کشور، با حضور در منزل مرحوم تقیانی و رکن آبادی از جان باختگان حادثه منا حج امسال، با ابراز همدردی با خانوده های آنها این فاجعه غم انگیر را تسلیت گفت.
فوت غضنفر رکن آبادی، سفیر سابق ایران در لبنان تأیید شد+تکمیلی

بعد از اعلام خبر مفقود شدن غضنفر رکن آبادی در حادثه منا، ابتدا سعودی ها اعلام کردند که شخصی به نام غضنفر رکن آبادی وارد عربستان سعودی نشده است، حال آنکه تصاویر گذرنامه سفیر سابق ایران در بیروت، نشان می‌دهد که وی با همین نام و قانونی به همراه سایر حجاج ایرانی وارد عربستان سعودی شده بود.

 


بعد از این موضع گیری بچگانه سعودی ها، روزنامه روزنامه الجمهوریه مدعی شده بود که غضنفر رکن آبادی در بیمارستان‌ سعودی بستری است، اما مدیر عملیات پزشکی حج هلال احمر ضمن رد این خبر اعلام کرد که از رکن آبادی خبری نداریم.

این وقایع باعث شده بود که فرضیه ربایش این دیپلمات جمهوری اسلامی افزایش بیابد. این فرضیه هنگامی بیشتر تقویت می شد که نگاهی به دوران سفارت آقای رکن آبادی، نشان می داد که ایشان دو بار در لبنان هدف حمله تروریستی قرار گرفته بود.

بنابراین بر اساس خبری که پایگاه خبری وزات کشور اعلام کرده است، مشخص می شود که آقای رکن آبادی جزء مفقودینی می باشد که امیدی به زنده بودن وی وجود ندارد.

این در حالی است که ساعاتی پیش نیز سازمان حج و زیارت در بیانیه ای اعلام کرد، با کمال تأثر و تألمی عمیق بدین وسیله تعداد حجاج عزیز ایرانی که در حال احرام و انجام مناسک حج در منا به آسمان پر کشیده و ملتی را عزادار نمودند، 464نفر اعلام می شود.

تکمیلی:

در حالی در ساعت 11:20 دقیقه خبری روی پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور قرار گرفت که آقای رکن آبادی و تقیانی را از جان باختگان اعلام کرده بود. اما این پایگاه خبری در کمتر از سی دقیقه در اصلاحیه ای این افراد را جزو مفقودین اعلام نموده و تسلیت گفته است.ضمناً چندی بعد این پایگاه خبری  آقای تقیانی را جزء جان باختگان و آقای رکن ابادی را جزء مفقودین اعلام کرد!


د
منبع : تابناک
کد: 303090