آرشيو خبر صفحه اقتصادی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
هدف از طرح مالیات بر ارزش افزوده
پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۵
عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: هدف از طرح مالیات بر ارزش افزوده کاهش فشار اقتصادی بر مردم است که با اجرای آن نارضایتی صنایع و اصناف از سازمان مالیاتی از بین می‌رود.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: ایرج ندیمی عضو کمیسیون اقتصادی مجلس درباره طرح دائمی کردن مالیات بر ارزش افزوده،گفت: طرح مالیات بر ارزش افزوده که مندرج در لایحه بررسی دولت است به نوعی همان مباحث مطرح شده در کمیسیون اقتصادی مجلس است و در هیئت وزیرا مطرح و اصلاح می‌شود.


ندیمی بیان کرد:زمان اتمام پروژه مالیات بر ارزش افزوده فرا رسیده در حقیقت از ابتدا اصلا طرح مالیات بر ارزش افزوده اجرا نشده است.


وی در ادامه بیان کرد: در حقیقت دریافتی جدیدی از مردم در سه مرحله گرفته شد که قرار بود مالیات بر مصرف نباشد اما در اصل آن چیزی که اجرا شد، مالیات بر مصرف بود.


عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه تصریح کرد: برای جلوگیری از اخذ مالیات بر ارزش افزوده دو مرحله باقی مانده، طرحی آماده شده است که از مصرف کننده نهایی مبلغ ثابتی را فقط یکبار برای حداقل پنج سال اخذ می‌کند.


وی با بیان اینکه هدف از این طرح کاهش فشار اقتصادی بر مردم است، تاکید کرد: با این طرح هم قیمت‌ها معلوم می‌شود و هم نارضایتی صنایع و اصناف از سازمان مالیاتی که وعده داده بودند که این مبالغ را برگردانند، از بین می‌رود.
د
منبع : افکارنیوز
کد: 303094