آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تغییر لحن مقامات سعودی پس از هشدار رهبر انقلاب
پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۳
رئیس سازمان حج و زیارت بر تغییر لحن مقامات عربستان پس از صحبت های روز گذشته رهبری تاکید کرد و گفت:شایعات دستگیری برخی حجاج یا مسموم شدن با گاز ، صحت ندارد.
تغییر لحن مقامات سعودی پس از هشدار رهبر انقلاب
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: اوحدی با تاکید بر این که ادبیات و گفتمان مسئولین سعودی پس از بیانات دیروز رهبرمعظم انقلاب کاملا تغییرکرد، گفت: کمیته جست و جوی ستاد بحران در قالب 10 تیم جست و جو در 155 مرکز درمانی مکه، جده، طائف، منا و عرفات به تفکیک به جست و جوی ایرانیان مفقود در منا پرداختند.

وی به بیانیه مشترک بعثه رهبری و سازمان حج و زیارت مبتنی بر کشته شدن 464 تن از هوطنانمان در منا اشاره و عنوان کرد: وزیر بهداشت عربستان از ایران درخواست دیدار کرد. در این دیدار به دلیل این که از سایر کشورها برخی از اجساد در عربستان دفن شده بود تاکید کردیم که پیکر تمام جانباختگان ایرانی باید به ایران منتقل شود و تنها در صورت رضایت خانواده های آنها این اجساد درعربستان دفن می شود.

وی ادامه داد: با به توافق رسیدن در این مورد خانواده جانباختگان به اطمینان خاطر نسبت به دریافت پیکر عزیزان خود رسیدند.

رئیس سازمان حج و زیارت گفت: به دلیل گذشت هفت روز از این فاجعه دردناک چهره برخی از جانباختگان قابل شناسایی نیست لذا بنا به درخواست وزیر بهداشت از طیق دی ان ای این افراد کار شناسایی در ایران انجام می شود. همچنین نماینده وزارت بهداشت اکنون – در لحظه مخابره خبر- در محل سرخانه مکه حضور دارد تا بر فرآیند تشخص هویت آن دسته از جانباختگانی که امکان شناسایی دارند نظارت کند.

وی با اشاره به این که امروز همراه وزیر بهداشت عربستان از مسیر محل فاجعه و سردخانه بازدید کردیم، اظهار کرد: شایعاتی درمورد دستگیری برخی حجاج یا مسموم شدن با گاز منتشر شده بود که این اقدام منجر به کند شدن روند کا و بازی با احساسات مردم می شود. لذا خواهشمند است اخبار را تنها از طریق رسانه ملی پیگیری کنید.

 

اوحدی با اشاره به ترخیص چهار نفر از 12 مجروح موجود در جده گفت: سایر مجروحان نیاز به رسیدگی بیشتر دارند. سایر زائران نیز در شرایط مطلوبی به سر می برند.

رئیس سازمان حج و زیارت در پایان گفت: امروز با وزیر بهداشت از آشپزخانه هایی که به زائران ایرانی سرویس می دهند بازدید کرده ایم. روند کار متناسب با آنچه مشاهده شد رو به بهبود است.

انتهای پیام/
د
منبع : میزان
کد: 303112