آرشيو خبر صفحه بین الملل داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
عملیات گسترده حزب الله در شمال سوریه
پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۳۱
یک خبرگزاری انگلیسی اعلام کرد که نیروهای حزب‌الله لبنان خود را برای عملیات زمینی گسترده در شمال سوریه آماده می‌کنند.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:خبرگزاری رویترز خبر داد که نیروهای حزب الله لبنان در حال آماده شدن برای مشارکت در عملیات زمینی وسیعی در شمال سوریه هستند.

این خبر در حالی منتشر می شود که روسیه روز گذشته عملا وارد عملیات نظامی در مبارزه با تروریست‌ها در سوریه شده است.

بخش مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه نیز امروز پنجشنبه اعلام کرد که نیروی هوایی این کشور، شب گذشته طی عملیات خود علیه عناصر مسلح داعش، یک مرکز فرماندهی و انبار تسلیحات گروه‌های تروریستی را در منطقه ادلب در شمال غربی سوریه منهدم کرد.

در بیانیه این وزارتخانه آمده است: «یک مرکز فرماندهی گروه‌های تروریستی و انبار تسلحیات در منطقه ادلب و یک مرکز استحکامات سه طبقه گروه‌های تروریستی در منطقه حما منهدم شدند».

وزارت دفاع این کشور در صفحه توئیتری خود نوشت: «جنگنده‌های سوخوی ۲۴ ام، و سوخوی ۲۵ برای از بین بردن عناصر تروریستی داعش و مهمات آن‌ها را در نزدیکی ادلب و یک مرکز سه طبقه در حما، ۸ سورتی پرواز انجام دادند».

اسپاتنیک نیز نوشت که جنگنده‌های روسی شب گذشته حملاتی را علیه چهار هدف داعش انجام دادند. طی این حملات هوایی یک کارخانه که تروریست‌ها در آن خودروها را بمبگذاری می‌کردند، منهدم شد.

به گزارش اسپاتنیک، سرویس مطبوعاتی وزارت دفاع روسیه در بیانیه‌ای اعلام کرد: «طی شب، یگان‌های هوایی روسی چهار هدف داعش را در خاک سوریه بمباران کردند. ۸ سورتی پرواز با جنگنده‌های سوخوی ۲۴ ام و سوخوی ۲۵ انجام شد».

وزارت دفاع روسیه همچنین از همکاری اطلاعاتی این کشور با نیروهای ایرانی و عراقی درباره سوریه خبر داد.

این وزارتخانه چهارشنبه اعلام کرد که این کشور عملیات نظامی علیه داعش را در سوریه آغاز کرده است.

وزارت دفاع روسیه اعلام کرد که تفنگداران دریایی ویژه این کشور به منظور حمایت از تأسیسات نظامی روسیه در سوریه وارد خاک این کشور شده‌اند.

وزارت دفاع روسیه افزود علاوه بر تفنگداران، نیروهای چترباز کوهستان برای حمایت از تأسیسات روسیه وارد سوریه شده‌اند. همچنین نیروهای دریایی روسیه امنیت پایگاه دریایی در طرطوس، و پایگاه هوایی در لاذقیه را برقرار می‌‌کنند.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد که دو ناو جنگی روس از تنگه‌های دریای سیاه عبور کرده و به سمت دریای مدیترانه در حال حرکت هستند
ب
کد: 303125