آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
فردا اولین جلسه محاکمه بابک زنجانی
جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۹
بابک زنجانی و دو متهم دیگر پرونده بدهی به وزارت نفت، فردا ( شنبه) ۱۱ مهر در شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی محاکمه می‌شوند.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  نهم دی سال ۹۲ بود که حجةالاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای از دستگیری و بازداشت بابک زنجانی خبر داد؛ بازداشتی که گفته می‌شد به خاطر بدهی دو میلیارد یورویی زنجانی به وزارت نفت است.

در نهایت و پس از نزدیک به دو سال، در این پرونده برای بابک زنجانی و دو متهم دیگر، کیفرخواست صادر و پرونده برای رسیدگی به شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب اسلامی ارجاع شد تا همه حرف‌ها و حدیث‌ها درباره این پرونده، در محکمه مشخص شود.

با تعیین شعبه دادگاه، وکلای طرفین پرونده شامل چهار وکیل وزارت نفت، یک وکیل بابک زنجانی و ۳ وکیل دو متهم دیگر، مشغول مطالعه پرونده ۲۰۹ جلدی شدند. با توجه به حجم پرونده و سنگینی آن، وکیل مدافع بابک زنجانی از دادگاه تقاضای استمهال کرد اما تقاضای او مورد موافقت دادگاه قرار نگرفت.

دادگاه بابک زنجانی، در حالی قرار است فردا (شنبه) ۱۱ مهر برگزار شود که هنوز علنی یا غیرعلنی برگزار شدن آن مشخص نیست اما احتمال برگزاری غیرعلنی دادگاه بسیار بیشتر خواهد بود.
ش
کد: 303150