آرشيو خبر صفحه بین الملل داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
استقبال العبادی ازحملات هوایی روسیه در عراق علیه داعش
جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۳۷
حیدر العبادی نخست وزیر عراق تاکید کرد کشورش از حملات هوایی روسیه علیه مواضع گروهک تروریستی عراق استقبال می کند.
استقبال العبادی ازحملات هوایی روسیه در عراق علیه داعش
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  العبادی در گفتگو با شبکه فرانس ۲۴ با بیان اینکه هنوز با روسیه حملات هوایی علیه در کشور را بررسی نکرده است، افزود: ولی این احتمال وجود دارد و در صورتی که چنین پیشنهادی از جانب مسکو مطرح شود، بغداد از آن استقبال خواهد کرد.

وی افزود: بغداد حجم زیادی از اطلاعات از سوریه و روسیه در مورد گروهک تروریستی داعش دریافت کرده است. پیشتر دفتر نخست وزیر عراق از هماهنگی با روسیه در زمینه مبارزه با تروریسم استقبال و تاکید کرده بود: حملات هوایی روسیه در سوریه روشی سریع برای نابودی گروهک داعش در عراق است.

سعد الحدیثی سخنگوی دفتر نخست وزیری عراق طی اظهاراتی گفت: بغداد از هماهنگی با روسیه در زمینه نابودی تروریسم در سوریه استقبال می کند. وی با بیان اینکه تروریست های داعش از طریق عراق وارد خاک سوریه می شوند، بار دیگر بر ایجاد راه حل سیاسی در سوریه برای پایان دادن به ناآرامی و بحران در این کشور تاکید کرد.

سخنگوی نخست وزیری عراق با اشاره به تحرکات اخیر روسیه در سوریه، یادآور شد: هر گونه اقدام بین المللی برای نابودی گروه های تروریستی، به نفع عراق خواهد بود و باعث تسریع در روند پیروزی علیه داعش خواهد شد.

الحدیثی تصریح کرد: عراق از جامعه بین الملل و کشورهای منطقه خواستار مبارزه با تفکر افراطی است، چرا که چنین تفکری زمینه را برای جذب تروریست ها فراهم می کند از این رو باید منابع این تروریسم را خشکاند.

در همین راستا مقامات نظامی روسیه از توافق این کشور با سوریه، عراق و ایران برای ایجاد یک مرکز اطلاعاتی در بغداد جهت مبارزه با داعش خبر دادند. یک منبع نظامی روسی گفت: هدف از تشکیل این ائتلاف اتخاذ تصمیمات عملی و جدی برای مقابله با گروه‌های تروریستی در منطقه است.
ش
کد: 303152