آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حسین شریعتمداری:
ازرد توافقی که فاجعه است،هراس نداشته باشیم
جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۴۷
مدیر مسئول روزنامه کیهان با حضور در جمع متحصنین مقابل مجلس گفت: به قول مدرس چرا باید ما از ترس مرگ خودکشی کنیم؟/ اگر می‌دانیم که برجام برای ما فاجعه آفرین است دربست آن را رد کنیم، مطمئن باشید هیچ اتفاقی نمی‌افتد
ازرد توافقی که فاجعه است،هراس نداشته باشیم
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  حسین شریعتمداری، مدیرمسئول موسسه کیهان در چهارمین روز تحصن مقابل مجلس شورای اسلامی در بین متحصنین حاضر شد.
وی با اشاره به اهمیت حضور نیروهای انقلابی در صحنه گفت: از نخستین روزهای بعد از انقلاب اسلامی همین نیروهای پاک، به تعبیری نیروهای کف خیابان، از باشعورترین و با بصیرتترین افراد جامعه هستند، موقع نیاز در صحنه اند و در مواقع دیگر هم توقعی ندارند.
وی افزود: یک موقعی میگفتند که بسیجی بی ترمز هستند، من در پاسخ آن ها می گفتم رفاه طلبی و آسایش گرایی ترمز شماست و بسیجی ها این ترمز را ندارند.
مدیر مسئول روزنامه کیهان در ادامه با اشاره به بی معنی بودن قبول مشروط برجام گفت: بعضی از دوستان ما می گویند ما برجام را می پذیرم با برخی شرطها، ببینید شرط یا به تعبییر حقوقی تحفظ زمانی ست که معاهده ی چندجانبه باشد و چند طرف در آن شرکت داشته باشند، اما در معاهدات دوجانبه شرط نیست، به این معنی که در معاهده دوجانبه می گویید من این را نمی پذیرم یا می پذیرم ، یا همه اش را قبول دارم یا اصلا قبول ندارم و این بی معنی ست که در مثلا در مورد برجام بگوییم بخشی را قبول داریم و بخشی اش را نه.
شریعتمداری افزود: دوستان می گویند بیانیه دادیم و این بیانیه در سازمان ملل ثبت شد. دوستان بیانیه ندهند، چرا که این بیانیه صرفا برای ثبت در تاریخ است و کارکرد دیگری ندارد، وقتی موقع عمل برسد شما باید همه تعهدات را اجرا بکنید.
وی گفت: دوستان دولت پاسخ نقد ها را نداند وعمدتا به کلی گویی پرداختند.
نماینده رهبری در موسسه کیهان ضمن بازخوانی مواضع مرحوم مدرس در مجلس مشروطه گفت: به قول مدرس چرا باید ما از ترس مرگ خودکشی کنیم. اگر می دانیم که برجام برای ما فاجعه آفرین است دربست رد کنیمش، مطمئن باشید هیچ اتفاقی نمی افتد.
وی ادامه داد: بهترین گزینه رد برجام است و نگران هیچ چیز هم نباید بود.
شریعتمداری ضمن ابراز نگرانی از نفوذ از طریق برجام گفت: قضیه ی هسته ای تابلوی چالش است، موضوع اصلی هسته ای نیست، نگرانی دشمن از اقتدار ایران بعنوان قدرت اول منطقه ای ست.
وی افزود: چند وقت پیش خبرنگار واشنگتن پست به دفتر کیهان آمد و پرسید که چرا شما معتقدید که در مذاکرات منافعتان تضمین نمی شود، گفتم چون نمایندگان شما در میز مذاکرات دنبال پرونده هسته ای نیستند، بلکه دنبال مسئله یمن و سوریه هستند.
وی با اشاره به سخنان اخیر رهبری در ماجرای کشتار منا گفت: موضع رهبری در مورد منا موضع سختی بود، آقا با کسی شوخی ندارند و پای مسایلی که مطرح کردند ایستاده اند. پیام آقا تایید دیگری بود بر آنچه که در مقاطع مختلف در چند ماه اخیر مطرح کرده اند که رویای دشمن تسلیم شدن ماست، اما این را نمی بینند، همینطور نیز موضع ما تغییری نمیکند.
وی در پایان ضمن تاکید بر گزینه ی رد برجام در مجلس گفت: امیدوار هستم مجلس برجام را یکجا رد کند، این فقط یک نگاه ایده آل و شعارگونه نیست بلکه مبتنی بر واقعیت است، اگر برجام را رد کنیم اتفاق خاصی نمی افتد، اینکه دشمن می گوید گزینه نظامی روی میز است و برخی باور دارند که سایه ی جنگ را دور کرده اند صحیح نیست، همانطور که حضرت آقا فرمودند ما در اوج اقتدار هستیم ،لذا بهترین گزینه رد برجام است.
لازم به ذکر است تحصن موسوم به تحصن غیرت از روز دوشنبه در مقابل مجلس آغاز شده و تا پایان روند بررسی برجام در مجلس ادامه خواهد داشت.
ش
کد: 303153