آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
حذف بخش خبری ساعت19ازتلویزیون
جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۰
بخش خبری ساعت ۱۹ شبکه یک سیما حذف می‌شود.علاوه بر آن بخش خبری ساعت ۱۸ شبکه ۴ هم از امشب پخش نمی‌شود.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: کمتر از یک سال است که محمد سرافراز رئیس صدا و سیما شده است. روزهای نخست مدیریتش شیب تغییرات ساختاری و مدیریتی در رسانه ملی بیشتر بود و این روزها، تغییرات به صورت جزئی تر در بخهشهای مختلف رسانه ملی دیده می‌شود.

پس از تغییرات در ساختارهای معاونت سیما، تغییرات در ساختار معاون خبر که جایگزین معاونت سیاسی شد، سرعت گرفت.

پس از چینش مدیران برخی از بخش‌های خبری، اصلاحات بنیادین در واحد مرکزی خبر با تعطیلی دفا‌تر واحد مرکزی خبری در برخی از کشورهای پرهزینه آغاز شد. یکی دیگر از تغییرات این بود که عنوان بخش واحد مرکزی خبر با عنوان خبرگزاری صداو سیما تغییر یافت .

بخش خبری ساعت ۱۹، یکی از بخشهای خبری صدا و سیما که بیش از ۲۰ سال است از تلویزیون، پخش می‌شود. گویا تغییرات در بخشهای خبری سراغ این بخش هم آمده است. بخش خبری ساعت ۱۹ شبکه یک سیما حذف می‌شود. به تبع آن مجله خبری ساعت ۱۹:۱۰ که به همت باشگاه خبرنگاران جوان تولید می‌شد، نیز ظاهرا به پایان بخش خبری ساعت ۲۱ منتقل می‌شود.

این تغییر باعث می‌شود زمان پخش خبر ساعت ۲۱ بیشتر شود و تنها بخش جدی خبری شبکه یک سیما شود.

طبق آنچه مدیر شبکه ۴ اعلام کرده بود بخش خبری ساعت ۱۸ شبکه ۴ نیز از امروز حذف می‌شود و تنها بخش خبری شبکه ۴، بخش خبری ساعت ۲۰ خواهد بود تا دومین بخش خبری شبکه‌های عمومی تلویزیون نیز حذف شود.

بخشی از این تغییرات به این دلیل است که شبکه‌های عمومی تنها یک بخش خبری داشته باشند و تمرکز فعالیتهای خبری بیشتر در «شبکه خبر» باشد.میزان مخاطبان «شبکه خبر» در ماه‌های اخیر به خصوص با پوشش ویژه این شبکه از ۲ اتفاق تاریخی پایان مذاکرات هسته‌ای و فاجعه منا، افزایش قابل‌توجهی یافته است.
ش
کد: 303167