آرشيو خبر صفحه بین الملل داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
زمین‌گیر شدن داعش پشت دروازه‌های حسکه
جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۰
استاندار حسکه سوریه با اشاره به آمادگی کامل نیروهای دفاع مردمی این استان برای دفع هرگونه حمله احتمالی داعش تاکید کرد که اوضاع انسانی و امنیتی این استان خوب و باثبات است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: «محمد زعال العلی» استاندار حسکه سوریه در گفت‌وگو بافارس ، درباره اوضاع امنیتی و انسانی در این استان اظهار داشت: بر پایه اطلاعات کمیته امنیتی استان حسکه داعش در حال تدارک حمله‌ای جدید به حسکه است و همین امر نیروهای دفاعی استان را در آماده‌باش قرار داده و حصار محکم امنیتی در اطراف شهر حسکه با تلاش‌های نظامی و مهندسی عالی ایجاد شده است.

العلی گفت: نیروهای نظامی در اطراف استان حسکه با کمک نیروهای مقاومت مردمی در این استان برای رفع نقاط ضعفی که در نبرد اخیر شاهد بودیم تلاش می‌کنند تا راه را برای نفوذ مجدد تروریست‌ها به این استان ببندند.

وی افزود: داعش با فرستادن برخی طرفداران خود به داخل شهر حسکه یا از طریق دستگاه‌های پیشرفته همچون هواپیماهای بدون سرنشینی که از کشورهای حامی خود گرفته‌اند، اطلاعاتی از داخل شهر در اختیار دارد.

استاندار حسکه تاکید کرد: در عین حال همه طیف‌های مختلف جامعه حسکه امروز بر ضرورت ادامه نبرد علیه تروریسم اتفاق نظر دارند و به همین دلیل نشست‌های مستمری برای بررسی برنامه‌های دفاع از این شهر با حضور نمایندگان و رهبران اقوام مختلف حسکه برگزار می‌شود.

العلی افزود: بر اساس اطلاعاتی که کمیته امنیتی استان حسکه به دست آورده است، داعش در ریف جنوبی استان با سردرگمی و فروپاشی در صفوف خود روبروست.

استاندار حسکه گفت: شمار زیادی از عناصر داعش از این منطقه به خاک ترکیه و از آنجا به اروپا گریخته‌اند و از سوی دیگر این گروهک تروریستی قادر به سربازگیری مجدد از بین مردم منطقه نیست و همین امر ثابت می‌کند که دومینوی فروپاشی داعش سرعت گرفته و شمارش معکوس برای نابود شدن آن آغاز شده است.

وی با اشاره به اینکه استان حسکه در تامین مایحتاج غذایی مردم استان خودکفاست، گفت: داعش عناصر خود را در جاده‌های بین‌المللی که حسکه را به دیگر مناطق سوریه متصل می‌کند از جمله در مناطق ریف حسکه مستقر کرده و مانع رسیدن مواد غذایی و کمک‌ها از طریق خشکی به مناطق تحت سیطره دولت می‌شود، اما در هر حال این استان با کمبود مواد غذایی روبرو نیست.

استاندار حسکه گفت: این استان سوخت و وسایل پزشکی و درمانی خود را از طریق فرودگاه حسکه که ۲۴ ساعته فعال است تامین می‌کند و دیگر مایحتاج حیاتی و نظامی استان نیز از کانال همین فرودگاه حسکه تامین می‌شود.

العلی گفت: تنها مشکل استان از کار افتادن برخی تجهیزات پزشکی از جمله دستگاه‌های رادیولوژی و سونوگرافی است که به دلیل تحریم‌های اعمال شده بر سوریه دسترسی به قطعات یدکی آن امکان‌پذیر نیست، اما مسئولین ذیربط حسکه با وزارت بهداشت سوریه به دنبال ایجاد راه حلی برای این مشکل است.

استاندار حسکه درباره پرونده آشوری‌های ربوده شده در ریف غربی این استان توسط داعش گفت: مذاکره با ربایندگان از سوی کنیسه آشوری‌ها جریان دارد و این کنیسه اصرار دارد که هیچ بخشی از جزئیات این مذاکرات رسانه‌ای نشود.

وی افزود: اختلاف اصلی بین کنیسه آشوری‌ها با ربایندگان بر سر میزان مبلغ پولی است که داعش هر بار بر گرفتن آن اصرار دارد و همین مانعی برای مختومه شدن پرونده آشوری‌های ربوده شده و آزادی کامل آنها است.

العلی گفت: داعش یک باند تروریستی منفعت‌طلب است که با مخفی شدن در پس شعارهای اسلامی به بهانه جهاد به خاک سوریه هجوم آوردند تا منابع آن را به سرقت برده و ظرفیت‌های این کشور را به نفع گردانندگان خود نابود کنند.

ش
کد: 303172