آرشيو خبر صفحه بین الملل داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
سخنان قاطع امام خامنه‌ای سعودی‌ها راسرجای خودنشاند
جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۴
عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس گفت: عربستان در حج امسال نشان داد بی‌کفایت‌ترین کشور برای اداره حج است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: احمد بخشایش عضو کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو باتسنیم، درباره فاجعه منا و موضع‌گیری رهبر معظم انقلاب گفت: متاسفانه سعودی‌های خود فروخته، مسیری را می‌روند که قبلا توسط صهیونیست‌ها نشانه‌گذاری شده است. لذا می خواهند آقا بالاسر جهان اسلام و مطیع آمریکا باشند.

وی ادامه داد: اگر آمریکا و رژیم صهیونیستی پشتیبانی و حمایت خود را از عربستان بر دارند، وهابی‌های سعودی بیش از چند ماه دوام نخواهند داشت. زیرا به قدری غرق در خوش‌گذرانی و ثروت‌اندوزی شده‌اند که به هیچ عنوان نمی‌توانند تصمیمات درستی اتخاذ کنند. آنها در ماه حرام علیه مسلمانان یمن آتش گشوده و زنان و کودکان بی‌گناه را به خاک و خون می‌کشند، از آن طرف در حج امسال منا را به قتلگاه بدل می‌کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: زمانی که سعودی‌ها به درخواست تمامی مسئولین ایرانی جواب رد دادند، موضع‌گیری رهبر معظم انقلاب نشان داد ایران بر سر حقوق خود ذره‌ای کوتاه نخواهد آمد و حتی اگر رفتار‌های سعودی ادامه دار باشد بازخورد سخت و خشنی را شاهد خواهند بود. لذا از همان لحظه رفتار سعودی ها تغییر کرد، این تغییر رفتار نشان می دهد تا چه اندازه قدرت سعودی ها پوشالی و ظاهری است و در برابر اراده ای قوی در اندک زمانی شکست خواهند خورد. عربستان در حج امسال نشان داد بی کفایت ترین کشور برای اداره حج است، آنها از متانت کشورهای اسلامی سوء استفاده می‌کنند. سخنان رهبری سعودی ها را جای خود نشاند.

بخشایش با محکوم کردن عملکرد دولت عربستان در فاجعه منا تاکید کرد: مردم ایستادگی تمام قد مسئولین را در برابر زورگویی و جنایت آل سعود خواستار هستند به همین دلیل ما هم از مسئولین اجرایی کشور می خواهیم اندکی از حقوق مردم عقب نشینی نکنند و تا جایی که امکان دارد از خون‌های ریخته شده دفاع کنند.
ش
کد: 303183