آرشيو خبر صفحه سیاسی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
تشریح کارنامه یک ساله ناجادرنماز جمعه تهران
جمعه ۱۰ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۳۸
فرمانده نیروی انتظامی گفت: پاسخگویی به ۱۳ میلیون تماس ۱۱۰، کشف و استرداد کالاهای مسروقه به ارزش ۱۹۵۲ میلیارد تومان، کشف و توقیف ۷۶۲ میلیارد تومان کالا و ارز قاچاق و انهدام ۲۵۷۵ باند قاچاق از جمله خدمات ناجا در یکسال گذشته است.
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: سردار سرتیپ پاسدار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی در سخنان خود در نماز جمعه تهران به مناسبت آغاز هفته نیروی انتظامی به ارائه کارنامه خدمات انتظامی، اجتماعی و امنیتی نیروی انتظامی در یک سال گذشته پرداخت و اظهار داشت:‌ ارائه بالغ بر ۸۹ میلیون خدمت گوناگون اجتماعی از جمله صدور گذرنامه، گواهی‌نامه، کارت پایان خدمت و همچنین استعلاماتی از جمله عدم سو‌ءپیشینه از دفاتر پلیس +۱۰ از جمله این خدمات است.

فرمانده نیروی انتظامی تصریح کرد: پاسخگویی ۱۳ میلیون تماس از طریق سامانه ۱۱۰ در حوزه‌های انتظامی،‌اجتماعی و امنیتی از دیگر خدمات ناجا است.

سردار اشتری به کشف و استرداد اموال مسروقه به ارزش هزار و ۹۵۲ میلیارد تومان اشاره و بیان داشت: ۷۶۲ میلیارد تومان کالا و ارز قاچاق نیز در این مدت کشف و توقیف شده است.

وی ادامه داد: انهدام ۲ هزار و ۵۷۵ باند قاچاق مواد مخدر و کشف ۵۳۷ تن مواد مخدر که ۸۰ درصد آن در شرق کشور به وقوع پیوسته و افزایش ۲۰ درصدی کشفیات مواد مخدر ظرف مدت مشابه از جمله دیگر اقدامات ناجا در سال گذشته است.

فرمانده نیروی انتظامی به ارائه خدمات مشاوره‌ای به ۳۹۸ هزار نفر پرداخت و گفت: در مراکز مشاوره‌ای کلانتری‌ها به واسطه ارائه خدمات مشاوره‌ای بیش از ۷۵ درصد پرونده‌ها به مصالحه منجر شده است.

عالی‌ترین مقام انتظامی کشور افزود: کارشناسان مشاوره نیروی انتظامی در سراسر کشور در ۸۵ هزار مدرسه، مسجد و کانون فرهنگی، آموزش‌های لازم را به خانواده‌ها و دانش‌آموزان ارائه داده‌اند.

اشتری تصریح کرد: پاسخگویی به ۷۸۰ هزار تماس، شکایت، انتقاد و تقدیر مردم از ناجا در سامانه نظارتی ۱۹۷ و جلب رضایت‌مندی بیش از ۶۶ درصد مردم در دریافت خدمات اجتماعی - انتظامی طبق آخرین نظرسنجی‌ها از دیگر موارد موجود در کارنامه ناجا است.

وی به تشکیل قرارگاه اربعین پرداخت و اشاره داشت: ساماندهی جهت خدمت‌رسانی به زائران اربعین حسینی از جمله دیگر کارکردهای ناجا است.

ش
کد: 303188