آرشيو خبر صفحه بین الملل داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
دیروز در سوریه چه گذشت؛
حمله جنگنده‌های روسی به قریتین/عملیات زمینی گسترده در حماه/زمین‌گیر شدن داعش در حسکه/جزئیات بزرگترین نبرد شمال
شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۷
هدف قرار دادن ارتش آزاد برای تأمین امنیت مسیر «دمشق-لاذقیه»، حمله جنگنده‌های روسیه علیه داعش در شهر قریتین، تدارک ارتش سوریه برای آغاز عملیات زمینی گسترده در جنوب حماه و انهدام یک مقر فرماندهی و یک کمپ آموزشی داعش، اهم اخبار سوریه در روز گذشته است.
حمله جنگنده‌های روسی به قریتین/عملیات زمینی گسترده در حماه/زمین‌گیر شدن داعش در حسکه/جزئیات بزرگترین نبرد شمال
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:  هدف قرار دادن «ارتش آزاد» برای تأمین امنیت مسیر «دمشق-لاذقیه» از سوی ارتش روسیه، حمله جنگنده‌های روسیه به داعش در شهر «قریتین»، تدارک ارتش سوریه برای آغاز عملیات زمینی گسترده در جنوب «حماه»، انهدام یک مقر فرماندهی و یک کمپ آموزشی داعش، اظهارات استاندار حسکه مبنی بر اینکه داعش پشت دروازه‌های حسکه زمین‌گیر شد و اوضاع شهر باثبات است، ادعای پایگاه صهیونیستی دبکا جنگنده‌های چینی به زودی به عملیات علیه داعش می‌پیوندند، فرار جمعی عناصر داعش از شهر «رقه» سوریه به سوی عراق، جزئیات بزرگترین نبرد زمینی ارتش سوریه و حزب الله برای کنترل شمال این کشور و اظهارات وزیر خارجه عربستان مبنی بر اینکه اسد در دوره انتقالی اختیاری ندارد، مهمترین اخبار، گزارشات و گفت‌وگوهای عرصه میدانی و سیاسی سوریه در روز گذشته را شامل می‌شود.

مشروح اخبار به شرح زیر است.

روسیه «ارتش آزاد» را برای تأمین امنیت مسیر «دمشق-لاذقیه» هدف قرار داد

خبرگزاری ترکیه اعلام کرد که جنگنده‌های روس مواضع نیروهای «ارتش آزاد»‌ در سوریه را هدف قرار داده‌اند.

حمله جنگنده‌های روسیه به داعش در شهر «قریتین» سوریه

همزمان با اتهامات مخالفان عملیات نظامی روسیه در سوریه درباره عدم حمله به داعش، جنگنده‌های روس، داعش در شهر قریتین را هدف قرار دادند.

تدارک ارتش سوریه برای آغاز عملیات زمینی گسترده در جنوب «حماه»

یک مسئول نظامی در شهر «حماه» ‌سوریه اعلام کرد که قرار است بزودی ارتش این کشور در جنوب استان مذکور عملیات گسترده‌ای را علیه تروریست‌ها آغاز کند.

جنگنده‌های روس یک مقر فرماندهی و یک کمپ آموزشی داعش را منهدم کردند/ 18 سورتی پرواز از شب گذشته

وزیر دفاع روسیه درباره حملات دو روز گذشته جنگنده های این کشور در خاک سوریه گفت که حملات ما باعث منهدم شدن یک مقر فرماندهی و یک کمپ آموزشی داعش در سوریه شده است.

داعش پشت دروازه‌های حسکه زمین‌گیر شد/اوضاع انسانی استان باثبات است

استاندار حسکه سوریه با اشاره به آمادگی کامل نیروهای دفاع مردمی این استان برای دفع هرگونه حمله احتمالی داعش تاکید کرد که اوضاع انسانی و امنیتی این استان خوب و باثبات است.

دبکا: جنگنده‌های چینی به زودی به عملیات علیه داعش می‌پیوندند

پایگاه صهیونیستی دبکا مدعی شده است که پکن به مسکو اعلام کرده است که جنگنده‌های این کشور به زودی به نبرد علیه داعش در سوریه می‌پیوندند.

فرار جمعی عناصر داعش از شهر «رقه» سوریه به سوی عراق

پس از اینکه جنگنده‌های روسیه حملاتی را علیه داعش در شهر رقه انجام دادند، شمار زیادی از عناصر این گروه تروریستی به سوی مرز عراق فرار کردند.

قدیراف: سربازان چچنی آماده اعزام به سوریه برای مبارزه با داعش هستند/ پوتین دستور بدهد می‌رویم

رئیس منطقه خودمختار چچن در روسیه از آمادگی برای اعزام سربازان چچنی برای جنگ با داعش در سوریه خبر داد.

جزئیات بزرگترین نبرد زمینی ارتش سوریه و حزب الله برای کنترل شمال این کشور

یک وبگاه خبری لبنانی با اشاره به حضور نیروهای حزب الله در کنار ارتش سوریه اعلام کرد که قرار است بزودی این نیروها با پشتیبانی هوایی روسیه بزرگترین عملیات زمینی را برای به دست‌گیری کنترل شمال سوریه آغاز کنند.

وزیر خارجه عربستان: اسد در دوره انتقالی اختیاری ندارد

وزیر امور خارجه سعودی با این ادعا که رئیس جمهور کنونی سوریه در دولت انتقالی اختیار و امتیازی نخواهد داشت، با نادیده گرفتن تجاوازت نظامی ریاض به یمن، راهکار بحران این کشور را سیاسی عنوان کرد.
م

منبع : فارس
کد: 303247