آرشيو خبر صفحه آذربایجان شرقی داخلی
امتیاز مثبت 
۰
 
Share/Save/Bookmark
آیت‌الله شبستری:
پیام غدیر، ‌تبعیت از ولایت و رهبری است/ دولت سعودی به فکر امنیت حجاج نیست و بی‌کفایتی آن‌ها برای همه مسلم است
شنبه ۱۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۳
نماینده ولی‌فقیه در آذربایجان‌شرقی گفت: دولت سعودی به فکر امنیت حجاج نیست و بی‌کفایتی آن‌ها برای همه مسلم است.
پیام غدیر، ‌تبعیت از ولایت و رهبری است/ دولت سعودی به فکر امنیت حجاج نیست و بی‌کفایتی آن‌ها برای همه مسلم است
پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: آیت الله مجتهدشبستری ظهر امروز در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تبریز، با اشاره به حوادث سال‌های گذشته در جریان حج در مکه مکرمه، اظهار داشت: ما اغلب سال‌ها شاهد حوادث تلخ در جریان حج بوده‌ایم و امسال نیز عید قربان برای مسلمانان تبدیل به عزا شد و از آذربایجان شرقی نیز در این فاجعه 2 جان‌باخته داشته‌ایم.

وی با اشاره به عدم محکومیت این فاجعه از سوی برخی دولت‌های موسوم به اسلامی، گفت: آن دسته از دولت‌هایی که از دلارها و ریال‌های نفتی آل‌سعود ارتزاق می‌کنند درمقابل این فاجعه سکوت کرده‌اند. تنها محکوم‌کردن کافی نیست و باید فکری برای مدیریت مراسم حج شود.

آیت‌الله مجتهدشبستری با اشاره به اینکه دولت سعودی به فکر امنیت حجاج نیست و بی‌کفایتی آن‌ها برای همه مسلم است، خاطرنشان کرد: این رژیم از 70 هزار پلیس سعودی خود، 50هزار نفر را برای کشتار مردم مسلمان یمن اعزام کرده است.

وی با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در خویشتن‌داری ایران در این مسئله، گفت: مردم درخواست بررسی صلاحیت آل‌سعود در اداره حرمین شریفین را دارند. 

امام جمعه تبریز همچنین با اشاره به عیدسعید غدیرخم، اظهار داشت: اتمام و اکمال دین، با اعلام رهبری الهی رخ می‌دهد چراکه دین اسلام زمانی کامل شد که در کنار قوانین الهی، امر رهبری الهی نیز تضمین شد. پیام عید غدیر، پیام ولایت و رهبری است.

انتهای پیام


د


منبع : تسنیم
کد: 303273