مسئله فتنه جزو لاینفک خطوط قرمز جمهوری اسلامی ایران است

تسنیم , 8 شهريور 1393 ساعت 13:10

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی گفت: بنا به فرمایشات اخیر رهبر معظم انقلاب در دیدار با دولتمردان دوری گزینی مدیران از فتنه و عوامل آن شامل مرور زمان نشده و این موضوع خط قرمز نظام محسوب می شود.


پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: حجت الاسلام سیدمهدی قریشی در خطبه های نماز با توصیه نماز گزاران به رعایت تقوای الهی و تبریک دهه کرامت اظهار کرد: اخیراً آذربایجان غربی میزبان شهدای تازه تفحص شده ۸ سال دفاع مقدس بود که به همراه آنان دو تن از شهیدان جدید نیز تشییع شدند که برای همه آنها علو درجات از خداوند مسئلت می کنیم.

وی با اشاره به دیدار اخیر اعضای هیئت دولت با مقام معظم رهبری و رهنمودهای ایشان افزود: رهبر معظم انقلاب در این دیدار فرمودند که برای موفقیت دولت دعا می کنند و از آنجائیکه توفیق یابی برای قرار گرفتن در زمره دعاهای ایشان موضوع بسیار مهمی است بنابراین باید دولت تلاش های خود را در کسب توفیقات مضاعف نماید.

قریشی گفت: پیشتر رهبر معظم انقلاب به مباحث کلی می پرداختند و اخیراً اشاراتی به مباحث ریز مربوط به جامعه نیز داشته اند بنابراین هیئت دولت باید با قرار دادن محورهای بیانات رهبر معظم انقلاب در دستور کار جلسات خود به صورت عملی در پی اجرای منویات رهبر انقلاب باشد.

وی تصریح کرد: عمل به سرفصل ها و محورهای مورد اشاره رهبر معظم انقلاب در دیدار اخیر قطعاً به توفیقات بیشتر دولت در عرصه های مختلف می انجامد.

امام جمعه ارومیه با تحلیل سخنان اخیر مقام معظم رهبری، موضوع فراجناحی بودن دولت را مورد اشاره قرار داد و اظهار کرد: روشن است که هر کسی در هر کجایی از جمله دولت می تواند افکار حزبی و جناحی داشته باشد اما جناحی عمل کردن در دولت کار پسندیده ای نیست و اتفاقاً دولت باید طوری عمل نماید که جامعه دو قطبی نشود و به تعبیر دیگر دولت در نظام اسلامی باید کاملاً فراجناحی عمل نماید و منافع کل کشور را در برنامه هایش مد نظر قرار دهد.

وی تصریح کرد: به فرموده رهبر معظم انقلاب موضوع فتنه خط قرمز نظام است بنابراین مسئله فتنه شامل مرور زمان نمی شود تا عده ای آن را کمرنگ شده تلقی نمایند و در پی اجرای برخی تحرکات باشند.

امروز پیش از خطبه های نماز جمعه، بسیجیان گردانهای بیت المقدس به شکرانه پیروزی جبهه مقاومت در عزه در مسیر مصلای امام خمینی(ره) ارومیه راهپیمایی کردند.
الف


کد: 234385

آدرس مطلب: http://hamandishi.ir/news/234385/

هم اندیشی
  http://hamandishi.ir