نمایندگان مجلس مقابل قانون‌شکنی بایستند

15 شهريور 1393 ساعت 11:33

امام جمعه موقت شیراز گفت: نمایندگان استان فارس در مجلس باید از ابزار قانونی خود برای مقابله با قانون‌شکنی استفاده کنند.


پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: حجت‌الاسلام ابوفاضل رضوی اردکانی در دیدار اعضای جامعه روحانیت این شهر با رئیس منطقه سه سازمان بازرسی کل کشور و بازرس کل استان فارس اظهار داشت: ما مواردی را داریم که ادارات فارس به جای آن که مدافع قانون باشند خود پیشگام قانون‌شکنی هستند.

وی افزود: ابتکار بازرسی به صورت اکیپی، بسیار ارزشمند است اما گاه یک بازرس به طرق مختلف توان رصد کردن تمام قانون‌شکنی‌ها را ندارد.

امام جمعه موقت شیراز ادامه داد: از رئیس کل دادگستری جدید فارس نیز تقاضا داریم پشتیبان بازرسی باشند که بازرسی در بسیاری موارد اختلاس‌ها و فسادها را آشکار کرده است.

عضو جامعه روحانیت شیراز با تاکید بر این که لازم است قوه قضاییه با انجام برخورد قاطع با متخلفان از سازمان بازرسی حمایت کند، اضافه کرد: نمایندگان مجلس نیز نباید تنها به امور منطقه‌ای، شهرستانی و کارهای محلی و اجرایی بپردازند بلکه باید نظارت خود بر قانون را اعمال کنند.

وی خاطر نشان کرد: قانون در مواردی به طور علنی دارد لگدمال می‌شود و نمایندگان مجلس می‌توانند ابتدا موارد را در صحن مجلس تذکر بدهند و در مرحله بعد می‌توانند در مورد قانون‌شکنی‌ها در استان از وزرا سؤال کنند.

رضوی با تاکید بر اینکه ابزار اعمال قانون وجود دارد اما باید استفاده شود، تصریح کرد: نمایندگان باید این موارد تخلف را پیگیری کنند و حتی در صورت عدم اقناع، وزیران را استیضاح کنند.

الف


کد: 235538

آدرس مطلب: http://hamandishi.ir/news/235538/

هم اندیشی
  http://hamandishi.ir