حضور دو مرجع تقلید در استان فارس به فاصله یک هفته

3 آبان 1393 ساعت 15:22

نماینده ولی فقیه در استان فارس گفت: حضور حضرت آیت‌الله نوری همدانی و مکارم شیرازی در استان فارس، در طول تقریباً یک هفته نعمتی از نعمات الهی است که باید قدر این نعمت الهی دانسته شود.


پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: آیت‌الله اسدالله ایمانی، نماینده ولی فقیه در استان فارس و امام جمعه شیراز، در خطبه‌های امروز نماز جمعه شیراز گفت: برای سال آینده پیش بینی شده است که استان فارس میزبان برگزاری همایش پیر غلامان امام حسین (ع) از سراسر دنیا باشد و همایش بین‌المللی را در حرم سوم اهل بیت برگزار کنند.

وی در ادامه افزود: دست‌اندرکاران و مسئولین از همین الآن باید برنامه ریزی لازم را برای این همایش ترتیب بدهند و ساختار لازم را پیش بینی کنند تا با همت مردم استان فارس در حرم سوم اهل بیت این مراسم به بهترین شکل ممکن برگزار شود و عرض ادب شایسته‌ای به ساحت مقدس اباعبدالله الحسین (ع) انجام گیرد.

آیت‌الله ایمانی اظهار داشت: اول محرم آغاز هفته احیای امر به معروف و نهی از منکر است امیدوارم شعار این هفته که تذکر لسانی، پیام مهربانی و نظارت همگانی است مورد توجه قرار بدهیم و امر به معروف و نهی از منکر را با این دیدگاه در جامعه دنبال کنیم.

وی خاطر نشان کرد: جمعه آینده ششم ماه محرم است، اولین جمعه ماه محرم همه ساله روز جهانی حضرت علی اصغر کودک شیرخواره اباعبدالله الحسین (ع) است؛ در کشورهای مختلف این مراسم برگزار می‌شود.

امام جمعه شیراز افزود: این توفیق پیش آمده که در ۳۰ کشور، ۲۵۰۰ نقطه در داخل کشور و در استان فارس بیش از ۲۰۰ محل و مرکز برای برگزاری همایش شیرخوارگان حسینی در روز جمعه داشته باشیم.

آیت‌الله ایمانی ادامه داد: حتماً خواهران و مادران فرزندان خردسالشان را در این مراسم متبرک خواهند کرد و از علی اصغر امام حسین برای فرزندشان سلامت و عاقبت به خیری مسألت می‌کنند.

وی ابراز کرد: جامعه امروز ما به سلامت روان و روح و فکر و اندیشه فوق‌العاده نیازمند است؛ شرایط امروز زندگی، فشارها، گرفتاری‌ها، زندگی ماشینی و سختی های آن، این ضرورت را برای ما مشخص می‌کند که باید به سلامت روح و روانمان فکر کنیم.

رییس شورای فرهنگ عمومی استان بیان داشت: این ایام هفته سلامت روان و بهداشت روان نام‌گذاری شده است؛ بهترین عامل برای بالا بردن بهداشت روان و سلامت روح تعالیم حیات بخش انبیاء و پیامبران الهیست به خدا متکی شدن.

وی ابراز کرد:‌بیش از یک هفته قبل دستگاه قضایی عربستان حکم اعدام را برای یک روحانی برجسته عربستانی صادر کرد به جرم اعتراض به کشتار معترضین بحرین؛ این اعتراض باعث شده او را دستگیر و زخمی نمایند و در بدترین شرایط ماه‌های متوالی زندان نمایند و امروز هم حکم اعدام برای او صادر کنند.

آیت‌الله ایمانی ادامه داد: همه علمای شیعه و اغلب علمای سنت این حکم را ظالمانه محکوم کردند اما این نکته را یادآور می‌شوم چه حکومت عربستان این اعتراض‌ها را بشنود یا نشنود، قبول کند یا نکند او باید بداند و بفهمد که این گونه برخوردها در ایران بیش از ۵۰ سال انجام شد و نتیجه نداد.

وی خاطر نشان کرد: رضا خان و پسرش اعدام کردند و کشتن کجا رفتند ؟ چه شدند ؟ این برخوردها نمی‌تواند انقلاب را خفه کند، نمی‌تواند موج مردم و حرکت مردمی را خنثی نماید، چه بهتر به این که سر عقل بیایند و از تجارب دیگر کشورها استفاده کنند.

امام جمعه شیراز یادآور شد: طبعاً در مراکز استان‌ها باید انزجار عملی را نشان داد، باید نفرت و انزجار عمومی را ارائه کرد و به دنیا نشان داد که مردم با این گونه کارها و اعدام های ظالمانه مخالفند و روح مردم با این گونه کارها سازگار نیست.

وی بیان داشت: هفته‌ای که گذشت و هفته‌ای که در پیش است استان فارس شاهد حضور دو مرجع عالی قدر شیعه بوده و هست؛ روز سه شنبه گذشته حضرت آیت الله نوری همدانی به جنوب استان، منطقه لارستان تشریف فرما شدند.

آیت‌الله ایمانی ابراز کرد: آیت‌الله نوری همدانی در جمع مردم، علماء شیعه و اهل سنت و مسئولین حضور پیدا کردند و برای مردم و مسئولین در زمینه وحدت و هماهنگی و مسائل مورد نیاز جامعه امروز به سخن و گفتگو پرداختند که مورد استقبال همه مسئولین و مردم شهرستان های لار، گراش، خنج و سایر بخش‌ها قرار گرفت.

وی بیان داشت: هفته‌ای که در پیش داریم حضرت آیت الله مکارم شیرازی به شیراز تشریف می‌آورند و با مردم دیدار دارند و طبعاً با مسئولین، روحانیون و حوزه‌های علمیه دیدارهای لازم و ارتباط لازم برقرار خواهد شد؛ این دو مناسبت را گرامی می‌داریم، حضور دو مرجع در یک استان در طول تقریباً یک هفته این نعمتی از نعمات الهی است که باید قدر این نعمت الهی را بدانیم./
الف


کد: 243612

آدرس مطلب: http://hamandishi.ir/news/243612/

هم اندیشی
  http://hamandishi.ir