۳۳ سال پیش در چنین روزی

حمله شدید هاشمی به آل سعود

فارس , 28 خرداد 1394 ساعت 23:55

هاشمی با حمله شدید به آل سعود گفت : کاخ نشین های دنیای عرب ، مدعیان اسلام این ها تازه نوکر آن ها هستند ، این دیگر چقدر پستی است ، خادم الحرمین ، در کنار کعبه مقدسه بنشیند و نوکر پول بده نه پول بگیر نوکر پول بده آمریکا باشد.


پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی:
رخدادهای ۲۷ و ۲۸ خرداد ۱۳۶۱

چکیده

بعد از ظهر دیروز جلود نخست وزیر لیبی به اتفاق سفیر آن کشور، در قم با آیت الله منتظری دیدار و گفت و گو کرد .دولت های کشورهای اسلامی بخصوص دولتهای در خط مقدم جبهه باید به حکم وظیفه اسلامی تمام امکانات خود را برای رفع این سرطان خطرناک بسیج نمایند و به صرف دادن شعار و ارسال پیام اکتفا نکنند.آیت الله خامنه ای: ما امروز هم اعلام می کنیم کشورهای اسلامی هر تعدادی نیرو برای کمک به ساکنان لبنان و فلسطین بدهند ما ، ده برابر آن خواهیم فرستاد.بنا به درخواست خانواده شهدا و پیشنهاد آیت الله منتظری و تائید نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز هفتم تیر به روز شهید نامگذاری شده است.دکتر فیروز آبادی سرپرست هلال احمر جمهوری اسلامی : در صورت قبول طرح ابتکاری جمهوری اسلامی ایران از سوی عراق خانو اده های اسرای جنگ تحمیلی به زودی موفق به دیدار با فرزندانشان خواهند شد.وزیر ارشاد اسلامی امروز طی یک مصاحبه مطبوعاتی به شدت به برخی نقدهای صورت گرفته به فیلم های منتشر شده واکنش نشان داده و منتقدین را تهدید به شکایت و بستن روزنامه هایشان کرد!منافقین با حمله به ماشین حمل پول برای یکی از بانک های شیراز سه نفر را به شهادت رساندند.محسن رضایی پیش از خطبه های نماز جمعه : زمانی امریکا فهمید دولت موقت در ایران کاره ای نیست و ملت و حزب الله همه کاره اند که فرصت هائی را از دست داده بودآیت الله هاشمی رفسنجانی: تنها راه مبارزه با اسرائیل ایجاد یک سپاه مشترک است و یک ارتش مشترک از مسلمین برای این که شر اسرائیل را کم کنیم از مسلمین الان موقعش رسیده است.کاری که به سر عراق در دزفول ، در غرب رود کارون آوردیم ، همین کار را در لبنان که هم زمین هایش آسان تر است و بهتر می شود جنگید خواهیم آورد.

۲۷ خرداد ۱۳۶۱

در جمهوری اسلامی فرقی میان روحانی و غیر روحانی نیست

گروهی از روحانیون مسئول ارشاد و زائران بیت الله الحرام دیروزبا آیت الله خامنه ای رئیس جمهوری دیدار کردند.

رئیس جمهور با اشاره به این مطلب که در دنیا ، جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک حکو مت مذهبی و روحانیون مطرح شده است گفت : اگر از حکومت روحانیون تداعی حکومت قرون وسطایی نشود ما از عنوان این مطلب هیچ ابائی نداریم زیرا در جمهوری اسلامی فرقی میان روحانی و غیرروحانی نیست. قابلیت ها و کفایت های لازم برای مسئولیت پذیری مطرح است.

رئیس جمهور با اشاره به تبلیغات جهانی در مورد حکومت جمهوری اسلامی ایران ، به اهمیت رفتار و منش روحانیون در خارج از کشور تاکید کرده و افزودند : روحانیون از یک فرهنگ خاصی برخوردارند و لذا رفتار و حرکت شما روحانیون درواقع یک حرکت تعیین کننده است .

رئیس جمهور با اشاره به علاقمندی مردم دنیا نسبت به انقلاب اسلامی از اثرات آن در مجامع بین المللی پرداخته و گفتند : دنیا می خواهد پیام انقلاب ما را بشنود تا بداند این انقلابی که علیرغم این همه فشار جهانی ، حاضر نیست از اصول خود منحرف شود ، کیست و چیست ؟

پیامد عدم پذیرش آتش بس بدتر از وضع کنونی نیست

رئیس جمهور با اشاره به تجاوز رژیم غاصب اسرائیل به لبنان گفتند : وقتی که سرزمین های اسلامی از سوی دشمنان اسلام اشغال می شود برای دفاع از آن در اسلام و صاحب نظران اسلامی اختلاف نظری نبوده و نیست . ولی امروز لبنان را می بینیم که به طور واضح از سوی دشمن اسلام اشغال شده است و به جز سوریه و جمهوری اسلامی ایران هیج یک از کشورهای مسلمان برخورد جدی با آن نداشتند.

آیت الله خامنه ای با اشاره به پیشنهاد رئیس مجلس شورای اسلامی مبنی بر اعزام یک گردان از هر کشور اسلامی جهت دفاع از لبنان تاکید کردند : اگر این نیروها اعزام می شدند آیا امروز باز هم نیروهای درگیر در منطقه حاضر به قبول آتش بس بودند ؟

ایشان افزودند : به نظر ما در حال حاضر هم اجباری به قبول آتش بس نبوده و بایستی به نبرد خود ادامه می دادند زیرا پیامد عدم آتش بس بدتر از و ضع کنونی نیست.

سازشکاران ضربه خواهند خورد

رئیس جمهور ضمن محکوم کردن هرنوع قبول سازشکاری با رژیم صهیونیستی اظهار داشتند : اگر کشورهای اسلامی با این توطئه شرقی و غربی برای اشغال سرزمین های اسلامی که توسط عنصر پلید و فرصت طلبی چون رژیم اشغالگرقدس که هر روز پیگیری می شود ، با روشهای سازشکارانه برخورد کنند ، ضربه بیشتری خواهند خورد.

آیت الله خامنه ای ضمن ابراز تاسف از کشتار محرومین لبنان و آواره کردن فلسطینیان توسط رژیم غاصب صهیونیستی و با اشاره به ظلم و ستم شاه حسین اردنی جهت راندن فلسطینیان از اردن گفتند : اگر کشورهای مسلمان نیروهای عظیم خود را بنا به پیشنهاد ما به یاری ساکنان جنوب لبنان و آوارگان فلسطینی که امروز بی رحمانه قتل عام می شوند اعزام کرده بودند ، اسرائیل امروزقدرت این گونه تهاجم را نداشت ما امروز هم اعلام می کنیم هر تعدادی که آنها نیرو بدهند ما ، ده برابر آن خواهیم فرستاد همچنان که امروز نیروهای رزمنده داوطلب ما پیشتازانه به جبهه های نبرد با رژیم اشغالگر قدس گسیل شده اند . (۱)

کشورهای خط مقدم باید تمام امکانات خود را صرف جنگ با اسرائیل کنند

بعد از ظهر دیروز جلود نخست وزیر لیبی به اتفاق سفیر آن کشور، در قم با آیت الله منتظری دیدار و گفت و گو کرد .

در این دیدار نخست وزیر لیبی ابتدا شهادت حجت الاسلام محمد منتظری را به حضور آیت الله منتظری تبریک و تسلیت گفت و اظهار داشت : از این که خودم را در کشور انقلابی ایران برای دومین مرتبه می بینم، بسیار خوشوقت هستم و امیدوارم روابط فی مابین دو کشور مسلمان و انقلابی ایران و لیبی روزبروز گسترده تر گردد.

سپس آیت الله منتظری پس از تشکر از جلود ضمن اشاره به لزوم تعادل در روابط مسلمانان با بلوک شرق و غرب افزود : امروز کشورهای اسلامی و شرقی گرفتار خطر اسرائیل و تجاوز روزافزون آن می باشند و دولت های کشورهای اسلامی بخصوص دولتهای در خط مقدم جبهه باید به حکم وظیفه اسلامی تمام امکانات خود را برای رفع این سرطان خطرناک بسیج نمایند و به صرف دادن شعار و ارسال پیام اکتفا نکنند. (۲)

هفتم تیر به نام روز شهید نامگذاری می شود

ستاد برگزاری مراسم هفتم تیر مرکب از نمایندگان سه قوه و بنیاد شهید دیروز در یک مصاحبه مطبوعاتی برنامه های این ستاد جهت برگزاری هر چه با شکوه تر مراسم یکمین سالگرد شهادت ۷۲ تن از بهترین یاران امام را اعلام کرد.

نماینده بنیاد شهید نیز گفت : بنا به درخواست خانواده شهدا و پیشنهاد آیت الله منتظری و تائید نمایندگان مجلس شورای اسلامی روز هفتم تیر به روز شهید نامگذاری شده است و در این روز بزرگ خانواده شهدا و جانبازان انقلاب نیز رژه خواهند رفت . (۳)

آخرین وضعیت انتقال خانواده اسرای ایرانی و عراقی اعلام شد

دکتر فیروز آبادی سرپرست هلال احمر جمهوری اسلامی ایران دیروز در یک مصاحبه مطبوعاتی با حضور رسانه های خبری در آنکارا ، اظهار داشت: در صورت قبول طرح ابتکاری جمهوری اسلامی ایران از سوی عراق و امضای موافقت نامه های مربوطه بین کشورهای ذیربطه ، خانو اده های اسرای جنگ تحمیلی به زودی موفق به دیدار با فرزندانشان خواهند شد.

سرپرست هلال احمر جمهوری اسلامی ایران اضافه کرد : براساس طرح هایی که پیش بینی شده است هر هفته ۸۰۰ تن از خانواده های اسرای عراق وارد ایران خواهند شد و در طول یک هفته اقامت خود ، حداقل یک بار و ۴ ساعت با فرزندان خود دیدار و ملاقات خواهند کرد. وی همچنین تعداد اسرای عراقی را در ایران ۹۰ هزار نفر اعلام کرد. (۴)

مصاحبه شدید و تند وزیر ارشاد در پاسخ به منتقدان ؛ عصبانی هستم و شاید تقوا را رعایت نکنم !

وزیر ارشاد اسلامی امروز طی یک مصاحبه مطبوعاتی در رابطه با نقش مطبوعات و رسانه های گروهی سخنانی ایراد کرد. وی در بخشی از سخنان خود کفت : انتظار از مطبوعات جمهوری اسلامی این است که حداکثر تقوا را در حرکت قلم رعایت کنند و خود ناظر بر یکدیگر باشند. مطبوعات قبل از اینکه هر جای دیگری را ببینند باید مطبوعات را ببینند چون اگر مطبوعات به فساد کشیده شد دیگر نمی تواند رسالت خودش را انجام دهد .

و زیر ارشاد تاکید کرد : بنده در این جا به روش مطبوعات در برخورد با فیلم برزخی ها اعتراض دارم و از همکاران خودم در وزارت ارشاد دفاع می کنم بعضی ها گفتند تو خودت را در این جوسازی و سط نکش، بنده گفتم نه من از اول زندگیم همین طور بودم ، این مسئولیت من است هیچ کس به اندازه من مسئول نیست .

وی در پایان گفت : من الان یک مقدار عصبانی هستم و فکر می کنم بحث کردن بعد از این عصبانیت مانع شود تقواى لازم را رعایت کنم این است که بحث درباره سیاست هنری و این مسائل را به یک مصاحبه دیگر که بتوانم با آرامش صحبت کنم موکول می کنم و به برادران در مطبوعات توصیه میکنم بگذارید افرادی که همه چیز خودشان را در این راه به خطر انداخته اند در راه نظام جمهوری اسلامی کار کنند .(۵)

شهادت سه نفر در سرقت مسلحانه منافقین

در رابطه با حمله مسلحانه منافقین به اتومبیل حامل پول بانک در بلو ار امیرکبیر شیراز، از سوی شهربانی استان فارس و سپاه پاسداران انقلاب منطقه اطلاعیه مشترکی منتشر شد.

در بخشی از این اطلاعیه آمده است : منافقین این بار به اتو مبیل حامل پول ملت حمله کرده و بــــــــراى به ثمر رسانیدن نقشه جنایتکارانه خویش از به شهادت رسانیدن سه تن از خدمتگزاران صدیق اسلام ابا نکرده و با به گلوله بستن اتومبیل حامل پول ظهر روز ۲۵ خرداد در شیراز دو نفر از کارمندان شریف بانک رابه اتفاق یک نفراز محافظان و پاسداران رشید شهربانی به شهادت می رسانند. باشد تا این جنایات شوم سندی باشد بر رسوائی هر چه بیشتر منافقین و ایادی آمریکا.(۶)

۲۸ خرداد ۱۳۶۱

تشریح دلایل حمله اسرائیل به لبنان از سوی محسن رضایی

نماز وحدت آفرین جمعه امروز به امامت موقت آیت الله علی اکبر هاشمی رفسنجانی و با شرکت افشار مختلف مردم شهید پرور تهران در محل دانشگاه تهران و خیابان های اطراف آن برگزار شد.

پیش از آغاز خطبه های نماز جمعه محسن رضائی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی طی سخنانی در مورد ادامه جنگ و جنایات صهیونیسم اشغالگر قدس به عنوان سخنران پیش از خطبه های نماز گفت : هم اکنون در دنیا داستان غم انگیز کشتار وحشیانه مسلمانان جنوب لبنان در حال جریان است و پایتخت لبنان چند روزی است که کاملا در محاصره قرار گرفته و حمله و حشیانه صهیونیست ها آن چنان سریع و وسیع صورت گرفت که مردم لبنان فرصت خارج شدن از محل جنگ را پیدا نکردند و حتی تعدادی که به پناهگاههای از پیش ساخته فلسطینی ها پناه برده بودند ، آن چنان با آتش ناپالم و بمب های آتشین سوخته بودند که صورتشان به هیچ وجه قابل تشخیص نبود .

وی افزود : ابن جنایت که مدتی است شروع شده ، همچنان ادامه دارد ، اما دنیای بشریت و کشورها و دولت ها چرا تاکنون کاری نکرده اند و سازمان های حقوق بشری و بین المللی چرا قادر نیستند به این فاجعه جنایت بار پایان دهند؟ هر کسی که وارد لبنان شود یا به جنوب سوریه برود در مدت کوتاهی جواب خود را خواهد فهمید.

مراکز تمسخر بشریت

وی با اشاره به عملکرد سازمان حقوق بشر و سازمان ملل متحد گفت : این سازمان ها، سازمان هائی هستند مرکز تمسخر بشریت و مراکزی شده اند که مسلمانان دنیا را به تمسخر گرفته اند.

وی افزود : صهیونیسم اشغالگر قدس ابتدا با چهار لشکر حملات خود را آغاز کرد و بقیه لشکرهایش پشت سر این چهار لشکر شروع به نابود کردن مردم بی گناه و بی دفاع لبنان کردند. به دنبال این حرکت جنایتکارانه ، فیلیپ حبیب و جرج بوش به حرکت در آمدند تا این جنایت و حشیانه را توجیه کنند . وی افزود: از تمام این مسائل چگونه ممکن است بشری در دنیا پیدا شود و نفهمد که امریکا و سازمان ملل متحد دست به دست اسرائیل در این جنایات شرکت دارند.

با تسخیر سفارت آمریکا به صورت رسمی به این کشور اعلام جنگ کردیم

رضائی آنگاه افزود : با پیروزی انقلاب اسلامی پایگاه امریکا از بین رفت، ولی با یک ساده اندیشی فکر می کرد که از طریق ارتباط مجدد می تواند در ایران حاکمیت پیدا کند و زمانی امریکا فهمید دولت موقت در ایران کاره ای نیست و ملت و حزب الله همه کاره اند که فرصت هائی را از دست داده بود. این بار امریکا در اواخر دولت موقت تصمیم گرفت با ما مقابله جدی کند. هم زمان با این تصمیم آمریکا ، ناگهان انقلاب اسلامی ، ملت و حکومت ما اعلام جنگ رسمی با امریکا را کرد و سفارت آنها را که لانه جاسوسی آمریکا بود ، به تصرف خود در آورد و در حقیقت با گرفتن سفارتخانه ، اعلام جنگ رسمی با امریکا کردیم.

ثابت خواهیم کرد چگونه پدر آمریکا و اسرائیل را در می آوریم

وی ادامه داد : این جنگ هم مثل سایر قضایای گذشته انقلاب باعث اوج گیری انقلاب و خوار شدن امریکا گردید. امریکا و اروپا به یک تجزیه و تحلیل دقیق از انقلاب اسلامی پرداخنند و دیدند از زمان شاه تاجنگ رو به عقب رفته اند و به این نتیجه رسیدند که مسئله ایران جدی است و از هرگونه ساده اندیشی باید خود داری کنند و آمدند از جای دوری برای مقابله با ما شروع کردند. در اوج پیروزی خرمشهر، آمریکا صدای خود را در لبنان بلند کرد که من هنوز در منطقه قدرت دارم که انشاء الله ملت ما ثابت خواهد کرد که چگونه پدر امریکا و اسراثیل را درخو اهد آورد.

وحشت از آمریکا یکی از عوامل اصلی زیر سلطه رفتن است

رضائی آن گاه افزود : مگرنه اینکه دولت موقت در زمان گرفتن لانه جاسوسی گفت : گرفتن لانه جاسوسی یعنی اعلام جنگ رسمی با امریکا ، اما و حشت از امریکا یکی از عوامل اصلی زیر سلطه رفتن است و یکی از هدف های کنفرانسها که می خواستند شرایطی را به ما تحمیل کنند این بود که از رعب جنگ استفاده کنند.هر سلطه و وابستگی دو ریشه دارد : رعب و وحشت و حقوق گرفتن . شاید در کشورهای منطقه کشورهای کمی هستند که حقوق می گیرند ولی اکثرا به دلیل رعب و وحشت وابسته به آمریکا شده اند . این که امام تاکید دارند که اگر قادر به ارسال نیرو نیستید سلاح نفت را در دست بگیرید شکستن رعب و وحشت است . (۷)

آیت الله هاشمی : حزب اللهی ها صاحب این انقلابند

پس از اظهارات محسن رضایی فرمانده کل سپاه آیت الله هاشمی رفسنجانی در خطبه نماز جمعه با قدردانی از حزب الله گفت : برادران و خواهران حزب الله ثابت کردند که برخلاف تبلیغاتی که علیهش کرده اند انضباط پذیرترین جریان های کشور است .

وی ادامه داد : من یک دنیا از این ها تشکر می کنم که این ها ما را سرافراز کردند که این نیروی عظیم که حافظ انقلاب ما بود و در حساس ترین نقاط موقعی که لیبرال ها طغیان کرده بودند و منافقین طغیان کرده بودند این ها انقلاب را نجات دادند و حق دارند و خودشان صاحب این انقلابند و این قدر با انضباطند .

روزی می رسد که بابی حجاب های دریده برخورد کنیم

هاشمی در ادامه با اشاره به این که باید با زبان نرم با بی حجاب ها سخن گفت اظهار داشت : مردم در همه جا باید مواظب باشند با برخورد صحیح ، جلوی این جریان فاسدی که سوغات غرب است ، توضیح بدهند به آن ها بگوئید ، این بی حجابی غیر از عرضه کردن مجانی چیزهایی که خریدارش فقط انسان های فاسد هستند در خیابان ها به آن ها ، چیزی نیست این ها را روشن بکنند ، توضیح بدهید این طور حرکت بکنید . البته یک روزی به جایی هم می رسد که افراد دریده ای پیدا بشوند که هیچ چیزی آن ها را قانع نمی کند البته آن جا اسلام هم پیش بینی کرده و با حکم اسلام با آن ها رفتار می کنیم .

اصل وجود اسرائیل مایه حرف است و باید از بین برود

هاشمی ادامه داد : ما معتقدیم که اسرائیل به عنوان یک آلت دست در اختیار آمریکا است در منطقه نه آمریکای تنها ، در اختیار ناتو است و کمی هم در اختیار شرق ، بله از آن ها هم استفاده می کنند مجموعه این ها این را به عنوان وسیله گذاشته اند این جا که هر حرکتی می خواهند در منطقه بوجود بیاورند به وسیله این آلت دست به وجود بیاورند .

هاشمی با اشاره به سابقه و خوی تجاوز گری صهیونیست ها گفت : اگر ملت ها نخواهند دولت ها غلط می کنند که این قدر پر رو باشند و این قدر مدعی و این قدر پر مدعا بنشینند توی کاخ هاشان و شخصیت های آمریکایی بیایند آن جا و آن جا میز قمار و شراب باشد و در لبنان آتش و خون بر سر مردم بریزد .

هاشمی با تشریح جنایات اسرائیل در منطقه گفت : این ها نمی دانم چطور توی چشم مردم نگاه می کنند ؟ این روزنامه نگارها را من نمی دانم فردا با چه آبرویی می آیند با یکی دیگر می خواهند مصاحبه کنند ؟ این قلم ها چرا شکسته ؟ این زبان ها چرا بسته شده ؟ این دهان ها چرا خفه شده ؟ این سیاستمدارها چرا این قدر بی انصافند ، چرا این قدر بی وجدانند ؟ دنیا چرا این قدر تاجر خون است ؟

صهیونیست ها از کفتار پست ترند

هاشمی صهیونیست ها را از کفتار پست تر دانست و گفت : واقعا این ها از کفتار ، از گرگ و از هر حیوان پستی که شما بتوانید مجسم کنید بدتر و پست ترند ، این ها سادیسم دارند این ها اصلا نشسته اند آن جا انتقام پیروزی ایران را که نتوانستند این جا در باره ما کاری بکنند از شیعیان لبنان و فلسطینی های محروم و آواره بگیرند ، این ها جنایتکار های تاریخند .

حمله شدید هاشمی به آل سعود ؛ ای کاش شاه عربستان از غصه مرده باشد

هاشمی با حمله شدید به آل سعود گفت : کاخ نشین های دنیای عرب ، مدعیان اسلام این ها تازه نوکر آن ها هستند ، این دیگر چقدر پستی است ، خادم الحرمین ، در کنار کعبه مقدسه بنشیند و نوکر پول بده نه پول بگیر نوکر پول بده آمریکا باشد و این جنایت بیخ گوشش درست بشود و آن هم از آن جا بگوید که : ملک خالد برای ما دق کرد . حالا خدا کند که دق کرده باشد . یعنی این قدر شعور داشته باشد که دق کرده باشد . شاید منظورش این بوده که کشته اندش ، اگر باشد خودش یک معنایی است .

عرب ها نمی توانند چاه های نفت خودشان را منفجر کنند

هاشمی پیشنهاد داد عرب ها چاه های نفت خود را منفجر کنند و در این زمینه اظهار داشت : خوب زورتان نمی رسد کارشناس ندارید ، چند تا بمب توی لوله هاتان منفجر کنید یک هفته تا تعمیر بشود نفت نرود ، اگر نفت نرود نه اسرائیل می ماند و نه آمریکا می تواند این جنایت را بکند . شماها نه اراده دارید ، نه احساس دارید ، نه وجدان دارید ، دنبال چه می گردید ؟ هاشمی با حمله شدید به ملت های عربی از آن ها خواست قیام کنند و حکام خود را از کاخ ها بیرون کنند.

تشکیل سپاه مشترک تنها راه مبارزه با اسرائیل

رئیس مجلس در رابطه با نحوه مبارزه با اسرائیل نیز گفت : تنها راه مبارزه با اسرائیل ایجاد یک سپاه مشترک است و یک ارتش مشترک از مسلمین برای این که شر اسرائیل را کم کنیم از مسلمین الان موقعش رسیده است.

هاشمی با بیان این که اسرائیل در دام افتاده است گفت : الان موقع مبارزه جدی با اسرائیل است ، دنبا بداند ، شما ایرانی ها بدانید ، اسرائیل نمی تواند یک جنگ طولانی را تحمل کند . اسرائیل از خودش حدود دو میلیون خورده ای آدم دارد یک مقداری هم عرب ها هستند که دشمن آن ها هستند ، آن دو میلیون و خورده ای هم عده زیادی شاید نصفشان مال هند و شرقی هستند ...اسرائیل آنقدر وابسته است که اگر اطرافش را ببندیم در مدت کوتاهی خفه می شود . بازارش از بیرون از خودش است ، منبع انرژیش هم بیرون از خودش است . نیروی انسانی هم حساب دارد . این نیروی انسانیش هم اگر بیایند به میدان جنگ همه چیزش تعطیل می شود . برای ما مقدور است که اسرائیل را در همین حالت دو سال نگه داریم و بیشتر ...من از بقیه کشورهای عربی حرف نمی زنم ، کشورهای پایداری که مدعی پایداری هستند حالا دارند نشان می دهند که می توانند باشند ما ها بیائیم با هم یک ارتش مشترک درست بکنیم و توی همین لبنان اسرائیل را منهدم بکنیم .

بچه های سپاه ما که برای جنگ با اسرائیل رفته اند بر نمی گردند

رئیس مجلس ادامه داد : کاری که به سر عراق در دزفول ، در غرب رود کارون آوردیم ، همین کار را در لبنان که هم زمین هایش آسان تر است و بهتر می شود جنگید ، آنجا برای جنگیدن بچه های سپاه ما جان می دهد ، بچه های سپاه ما در بیابان های اهواز که می خواستند بجنگند روی زمین صاف می رفتند آنها هم با اسلحه این ها را درو می کردند. اما آن جا این طور نیست ، این ها هریکیشان توی یک تپه که بایستد ، جلوی یک ستون نظامی اسرائیل را می بندد . بچه هایی که روی زمین صاف و ریگزار با کوله پشتی و در آفتاب ۴۵-۵۰ درجه این طور توانستند پنج لشگر عراق را در غرب رود کارون آن طور خرد کنند ، این لشگرهای پیاده اسرائیل که به مراتب آز عراقیها بدترند .بچه های سپاه ما حالا رفته اند ، و برگشت هم ندارند. ما هم اگر به آنها بگوئیم برگردند، آنها برنمی گردند. تا آن جائی که ما با آنها موافقت کنیم ، می مانند ولی اگر مخالفت کنیم می گویند ماروی وظیفه اسلامی می جنگیم، بچه هائی هستند که رفته اند بجنگند .

هاشمی در پاسخ به این احتمال که ممکن است آمریکا وارد جنگ بشود نیز گفت : اتفاقا بگذارید آمریکا بیاید من یک جای دیگر هم گفته ام آمریکا به ویتنام رفت چه کرد ؟ بچه های سپاه و ارتش و بسیج ما ایمانشان هزار بار از ویت کنگ ها بیشتر است . مطمئن باشید نشان دادند که ایمانشان بیشتر است . منطقه هم مناسب تر است در کنار جنگی که می کنیم یک حق دیگری برای ما پیش می آید که این حق مهم است .

هاشمی در پاسخ به این شبهه که لبنان به ما چه ؟ گفت : ما امروز جنگمان را اصلا به خاطر اسرائیل داریم و اگر این جنگ را هم تمام کنیم و اسرائیل بماند دوباره جنگ خواهیم داشت و تا در منطقه اسرائیل به این صورت باشد ما نمی توانیم فارغ البال باشیم از جنگی که ممکن است پیش بیاید . (۸)

پی نوشت:

۱- کیهان ، ۲۷ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۳
۲- جمهوری اسلامی ، ۲۷ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۲
۳- کیهان ، ۲۷ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۳
۴- اطلاعات ، ۲۷ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۳
۵- اطلاعات ، ۲۷ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۴
۶- اطلاعات ، ۲۷ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۴
۷- کیهان ، ۲۹ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۴
۸- جمهوری اسلامی ، ۲۹ خرداد ۱۳۶۱ ، صفحه ۱۲

پژوهشگر:سید روح الله امین آبادی
ب


کد: 283079

آدرس مطلب: http://hamandishi.ir/news/283079/

هم اندیشی
  http://hamandishi.ir