معاون اول قوه قضاییه در گردهمایی بسیجیان:

دولتمردان ما باید حکام سعودی را تحت فشار قرار دهند/نیروهای امنیتی بایدمواظب جاسوسان و نفوذی‌ها باشند

باشگاه خبرنگاران و فارس , 8 مهر 1394 ساعت 11:16

سخنگوی قوه قضائیه گفت: حکام آل‌سعود باید مسئولیت پذیر باشند و عاملان فاجعه منا را مجازات و خسارات جانباختگان را پرداخت کنند/ حکام آل‌سعود نمی‌توانند از بار مسئولیت شانه خالی کنند و آنها باید مورد تعقیب و پیگیری قرار گیرند


پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: حجت‌الاسلام غلامحسین محسنی‌اژه‌ای در گردهمایی بسیجیان که صبح امروز در مرکز شهید بهشتی پل رومی برگزار شد، عنوان داشت: حکام آل‌سعود باید مسئولیت پذیر باشند و عاملان فاجعه منا را مجازات و خسارات جانباختگان را پرداخت کنند.

وی ادامه داد: حکام آل‌سعود نمی‌توانند از بار مسئولیت شانه خالی کنند و آنها باید مورد تعقیب و پیگیری قرار بگیرند که لازم است در این زمینه تمهیداتی اندیشیده شود.

اژه‌ای با انتقاد از برخی رفتارهای سازش‌کارانه در کشور با دشمنان، تاکید کرد: چرا باید با دشمنان سازگاری و دوستی انجام شود و این موضوع نباید در جامعه گسترش یابد.

معاون اول قوه قضائیه با اشاره به لزوم برخورد با عاملان مراسم حج منا و لزوم مسئولیت‌پذیری آل‌سعود در این زمینه، گفت: متاسفانه ‌آل‌سعود در زمان انجام این اتفاق هیچ اقدامی نکردند و پس از آن هم که این اتفاق افتاد، هیچ کمکی به حجاجی که کمک می‌خواستند نداشتند.

حجت‌الاسلام اژه‌ای عنوان داشت: چرا آل‌سعود اجازه نمی‌دهد مسئولین بروند و اجساد را شناسایی کنند و سعودی‌ها از نظر عقل و وجدان مقصرند و باید کشورهای اسلامی فکری برای اداره حجاج و حرمین شریفین بکنند.

سخنگوی قوه قضاییه تصریح کرد: ما از دولتمردان خود می‌خواهیم با قدرت و عزت از همه ظرفیت‌های قانونی و سیاسی استفاده و حکام سعودی را تحت فشار قرار دهند و آنها مسئولند.

وی گفت: خوشحال باشید که بسیج یعنی پاسدار که از طمع دشمن جلوگیری می‌کند.

حجت‌الاسلام و المسلمین محسنی اژه‌ای اظهار داشت: دشمن طمع کرده و در خصوص قدرت مجاهدین ما تصورات باطلی کرده است و فکر می‌کند تفکر بسیجیان ما و مردم ما تغییر کرده است.

وی افزود: گرچه خیالشان باطل است، اما امید پیدا کرده‌اند و با تفکر غلط خود می‌خواهند از روزنه‌ها به انقلاب و نظام اسلامی ما نفوذ کنند.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: دشمن به زعم باطل خود تصور می‌کند گفتار انقلابی مردم ما تغییر کرده و می‌توانند گفتمان سازشکارانه را جایگزین کند. دشمن تصور کرده است که مردم از ارزش‌های خود دست برداشته‌اند و کوتاه آمده‌اند و به همین خاطر تلاش می‌کنند گفتمان سازشکارانه را جایگزین گفتمان انقلابی کنند.

محسنی اژه‌ای تصریح کرد: دشمن با تصورات باطل خود که بعضاً نیز از داخل کشور به آنها سیگنال داده می‌شود و آدرس غلط می‌دهند، می‌خواهد نفوذ کند.

محسنی اژه ای با بیان اینکه دشمن با دو روش می‌تواند نفوذ کند، گفت: روش اول، جاسوسی است که فردی که اجیر دولتی بیگانه می‌شود و از او مستمری می‌گیرد و در بسیاری از موارد نیز غیرقابل گذشت است به ویژه اینکه این جاسوسی برای دشمن سرسخت کشور باشد.

این مقام مسئول در دستگاه قضایی افزود: اگر امروز کسی برای آمریکا، اسرائیل و انگلیس از این طریق بخواهد جاسوسی و همکاری کند، این فرد خائن، مجرم و قابل مجازات است.

معاون اول قوه قضائیه با بیان اینکه همه نفوذها به این راه محدود و منحصر نمی‌شود، گفت: و همه جاسوسی‌ها به این طریق نیست، ما جاسوسی دیگری هم داریم که باید امروز مراقب آن بود و آن جاسوس مواجب‌بگیر، مستمری‌بگیر و دریافت‌کننده حقوق ماهیانه یا فصلی از دشمن نیست، او زمینه و بستر را برای دشمن فراهم می‌کند.

معاون اول قوه قضائیه در خصوص روش‌های فراهم کردن بستر برای حضور دشمن در کشور گفت: این افراد دشمنی دشمن را کمتر می‌کند، مثلاً می‌گوید شیطان بزرگ دیگر وجود ندارد و آمریکا سر عقل آمده است و آمریکا آنگونه که ما فکر می‌کردیم با اسلام و انقلاب و نظام دشمنی ندارد.

وی ادامه داد: می‌گویند چرا اجازه نمی‌دهید با دشمن دست دوستی داده شود؟ چه ایرادی دارد که با اوباما دست داده شود؟ چه اشکالی دارد که انسان با آنها بنشیند گپی بزند و هم‌پیاله شود؟

محسنی اژه‌ای ادامه داد: این افراد این حرفها را به الفاظ مختلف در جامعه القا می‌کنند تا دشمن را از دشمنی خود کم‌رنگتر و کم‌خطرتر نشان دهند و از آن طرف قدرت او را همیشه به رخ ملت خودشان می‌کشند و می‌گویند او قدرتمند و ثروتمند است، بمب اتم دارد و اینترنت دراختیار اوست. ما که نمی‌توانیم با او دربیفتیم، دقیقاً همان حرف‌هایی که روزهای نخست مبارزه با شاه مطرح می‌کردند.

معاون اول قوه قضائیه تصریح کرد: از سوی دیگر، این افراد قدرت و توانایی خود را دست کم می‌گیرند و می‌گویند ما پیشرفت علمی نداشتیم، ما آنچنان هم که گفته می‌شود تجهیزات نظامی مهم و مدرنی نداریم و آنگونه هم که گفته می‌شود ارتش ۲۰ میلیونی منسجم نداریم.

سخنگوی قوه قضائیه ادامه داد: این دسته از سوی دیگر برای به وجود آمدن برخی مشکلات و ارائه راه‌حل برای آن آدرس غلط می‌دهند، مثلاً می‌گویند فلان مشکل همان گرانی، دزدی‌ها، اختلاس وجود دارد ولی همه و همه به موجب تحریم است.

اژه‌ای ادامه داد: تحریم‌های ظالمانه مؤثر بوده اما چه شده است، یک روز فردی که می‌گفت ۲۰ درصد مشکلات به خاطر تحریم و ۸۰ مشکلات به خاطر سوءمدیریت است، همان فرد قضیه را برعکس می‌کند و می‌گوید همه مشکلات ما به خاطر تحریم است.

وی ادامه داد: حالا چه باید بکنیم؟ با سازش، کوتاه آمدن، دست دادن، خوش و بش کردن و اینگونه موارد مشکل حل می‌شود؟ به والله این دشمن و در رأس آن آمریکا که امروز مقابل ایران خضوع کرده و برای حل مشکلات منطقه از ایران یاری می‌خواهد، به خاطر قدرت جمهوری اسلامی ایران است، این اقتدار جمهوری اسلامی ایران بود که آنها را به این موضع واداشت، نه کرنش ما.

معاون اول قوه قضائیه تأکید کرد: این همت شما و پیشرفت علمی کشور و اقتدار نظامی و اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران بود که امروز به این نقطه رسیده‌ایم و مهمتر از همه این موارد، روحیه انقلابی و گفتمان انقلاب در رسیدن به این نقطه مؤثر بوده است.

این مقام مسئول در دستگاه قضایی کشور تصریح کرد: بنابراین جاسوس دوم که زمینه را برای ورود دشمن فراهم می‌کند و برای به وجود آمدن مشکلات و ارائه راه‌حل برای آنها آدرس غلط می‌دهد.

وی در پایان اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی از سال‌های گذشته و شاید قبل از سال ۷۰ فریاد می‌زدند که باید با فساد مبارزه کرد و در هر مناسبتی و پرونده‌ای در خلوت و جلوت در این خصوص سخن می‌گفتند، چقدر دستورات ولی فقیه مان را اطاعت کردیم؟ رهبر معظم انقلاب اسلامی فرمودند که بسیاری از مشکلات را می‌شود با انسجام ملی و تکیه بر نیروهای داخلی حل کرد.
م


کد: 302944

آدرس مطلب: http://hamandishi.ir/news/302944/

هم اندیشی
  http://hamandishi.ir