انتقاد صریح امام‌جمعه اقلید از رفتارهای دوگانه غرب

فارس , 3 آبان 1393 ساعت 15:13

امام‌جمعه اقلید گفت: با وجود کاهش تعداد سانتریفیوژها و غنی‌سازی ۲۰ درصدی به پنج درصد و اکسید اورانیوم غنی‌شده ایران، رفتارهای دوگانه و بی‌ادبی‌های سیاسی غربی‌ها در برابر ما بیشتر شده است.


پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: حجت‌الاسلام محمدصادق طالبی در خطبه‌های نماز جمعه این شهر با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری در آغاز سال جاری در جوار حرم مطهر امام رضا (ع) و با بیان اینکه غربی‌ها نه‌تنها به حقوق ایران بلکه به حقوق هیچ کشوری اعتنا نمی‌کنند اظهار داشت: در مذاکرات هسته‌ای کم کردن سانتریفیوژها و غنی‌سازی ۲۰ درصدی به پنج درصد و اکسید اورانیوم غنی‌ شده و غیره از جانب ما نه‌تنها در روند مذاکرات تأثیری نداشت بلکه گستاخی طرف مقابل بیشتر شد.

خطیب جمعه اقلید اضافه کرد: با وجود اقدامات انجام‌ شده ایران از ابتدای مذاکرات تحریم‌ها علیه کشورمان نه‌تنها برداشته نشد بلکه در چند مورد اضافه شد، اموالی که به‌ناحق بلوکه‌ شده بود به مقدار ناچیزی آزاد شد و همچنین عدم سختگیری ما موجب شد بی‌ادبی‌های سیاسی و گستاخی غربی‌ها به حدی برسد که توقع نابه‌جای تعطیلی آب‌سنگین اراک را داشته باشند.

طالبی با تأکید بر مقام مرجعیت و رهبری گفت: مطرح کردن ساخت سلاح هسته‌ای در ایران از جانب غربی‌ها بهانه‌ای بیش نیست به دلیل اینکه رهبر معظم و تمام مراجع تقلید ما ساخت سلاح هسته‌ای را حرام اعلام کرده‌اند.

امام‌جمعه اقلید در ادامه سخنان خود با ابراز تأسف از درگذشت آیت‌الله مهدوی کنی بیان کرد: وی یک انقلابی تمام‌عیار بود که نه‌تنها اهل افراط‌وتفریط نبود و تلخی‌ها و شیرینی‌های انقلاب و پس ‌از آن در روحیه این مرجع تقلید تأثیری نگذاشت بلکه فردی ولایت‌مدار بود که هیچ‌گاه در پیروی از خط رهبری کوتاهی و غفلت نکرد.

طالبی با اشاره به آغاز هفته امربه‌معروف و نهی از منکر عنوان کرد: جامعه در برابر خون شهیدان سپاه، ارتش، بسیج، ستاد امربه‌معروف و نهی از منکر، نیروی انتظامی و غیره که در احیای امربه‌معروف و نهی از منکر ریخته شده باید احساس مسئولیت داشته باشد و در هدایت افراد گمراه بکوشد نه اینکه آن‌ها را طرد کند.

خطیب جمعه اقلید شهادت حسین فهمیده را نشأت ‌گرفته از کربلا دانست و گفت: شهید فهمیده انسان بزرگی بود که کار بزرگی انجام داد.

خطیب جمعه اقلید ادامه داد: در آستانه ماه محرم قرار داریم که فرصتی مناسب برای ذخیره‌سازی ثواب، بهره‌مندی معنوی و شناخت و معرفت صحیح اسلام و اهل‌بیت (ع) است.
الف


کد: 243607

آدرس مطلب: http://hamandishi.ir/news/243607/

هم اندیشی
  http://hamandishi.ir