نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  

۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۱

مرتضی نجفی قدسی

جنایات آل سعودیکی پس ازدیگری

مسئولیت دولت سعودی نسبت به این جنایات بسیار سنگین است، گرچه آنان هیچگاه پاسخگوی اعمال خود نبوده اند و در تحت لوای قدرتهای جهانی و صهیونیسم ،هر رفتار و جنایت خلاف انسانیت و بشریت را مرتکب شده اند.

 

۵ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۹

احمد کاظم زاده

لزوم تشکیل کمیته حقیقت یاب مستقل برای فاجعه منا

ابهامات موجود درباره نحوه وقوع فاجعه خونبار منا ایجاب می‌کند که کمیته تحقیق و حقیقت یاب بی طرف و یا با حضور قربانیان کشورها تشکیل شود. مخالفت عربستان با تشکیل این کمیته به این مفهوم خواهد بود که آنها از آشکار شدن واقعیت‌ها در این زمینه نگران هستند.

 

۱ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۷

محمد کاظم انبارلویی

بازخوانی پیروزی‌های امام(ره) در جنگ تحمیلی

از ۳۱ شهریور سال ۵۹ رهبران ایران به اتاق جنگ رفتند تا از انقلابی دفاع کنند که در سر، سودای حاکمیت اسلام در جهان و سرنگونی طواغیت زمان بر اساس راهبرد نه شرقی، نه غربی، جمهوری اسلامی را داشت.

 

۲۹ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۱

مرتضی نجفی قدسی

خاطراتی از آیت الله خزعلی (ره)

به آیت الله خزعلی عرض کردم که آقا شما وقت زیادی را برای زیارت حرم امام خمینی (ره) صرف می کنید، چه لزومی دارد هر بار که از این جاده گذر می کنید به حرم امام هم مشرف شوید؟! ایشان سخنی بدین مضمون فرمودند که امام حق زیادی بر ما و ملت ما دارد.

 

۲۸ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۲:۲۳

رضا سراج

پروژه نفوذ آمریکا

طرح آمریکا برای نفوذ و بازگشت به ایران یک طرح ده ساله و پنج مرحله ای است که در مراحل پایانی می بایست به تعامل راهبردی و تعیین نقش برای ایران از سوی آمریکا منتهی گردد. این طرح سه راهبرد "مهار"، "تغییر رفتار" و "تغییر ساختار" جمهوری اسلامی را در دستور کار دارد.

 

۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۱

علیرضاقربانی

«افراطی‌ها» از کجا آمده‌است؟

در سالی که به وحدت و همدلی و هم‌زبانی میان دولت و ملت نام‌گذاری شده، رقبای سیاسی و منتقدان هم بخشی از ملت شمرده شوند و تازیانه افراط از گرده آنان حداقل توسط مسئولان دولتی برداشته شود.

 

۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۳

عبدالله عبداللهی

دعوا در موضوع نظارت استصوابی بر سر چیست

پرسش اصلی آن است که در موضوع نظارت استصوابی "دعوا" بر سر چیست؟ صرف استصوابی یا استطلاعی بودن نظارت شورای نگهبان قطعاً نمی‌تواند د‌أب و دغدغه اصلی باشد، بلکه یک جریان سیاسی..."

 

۱۶ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۹

مهدی محمدی

اهمیت معادله تعلیق در برابر تعلیق

بازگشت پذیری سریع، تنها تضمین واقعی است که می تواند ایران را به طور نسبی از عمل غرب به تعهداتش مطمئن کند والا در صورتی که غرب مطمئن باشد ایران هیچ روشی برای بازگشت سریع به مرحله ماقبل توافق ندارد، انگیزه ای هم برای اجرای کامل تعهداتش نخواهد داشت.

 

۱۵ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۲۰:۰۰

حسین قدیانی

سایه شوم جنگ را چه کسانی برداشتند

4 شهریور روزنامه‌ها از قول رئیس قوه مجریه نوشتند «با توافق هسته‌ای سایه شوم جنگ را از سر مردم برداشتیم و امنیت واقعی را به کشور بازگرداندیم».

 

۱۲ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۲

قدرت‌اله رحمانی

نظارت استصوابی یا استطلاعی؟

بر تمامی کسانی که دل در گرو اسلام و انقلاب دارند، پوشیده نیست که امروز ـ بسان دیروز و بی‌شک هم‌چون فردا ـ ساز مخالفت با نظارت استصوابی شورای نگهبان، از اردوگاه دشمنان اسلام و انقلاب کوک می‌شود و کسانی در داخل که منافع‌شان با منافع دشمن گره خورده است،‌ با این ساز دشمن همسازی و همنوازی می‌کنند.

 

۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۲۷

ابراهیم متقی

قطعنامه نمی‌گذارد موشک بالستیک آزمایش می‌کنیم

در قطعنامه بر این موضوع تأکید شده است که ایران نباید هیچ‌گونه فعالیتی در ارتباط با موشک‌های بالستیک طراحی‌شده با قابلیت حمل تسلیحات هسته‌ای به انجام رساند. در این دوران ایران نمی‌تواند موشک‌های بالستیک را نیز آزمایش نماید.

 

۳۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۳۸

وظیفه اصلی امروز ما

برخی ساده لوحان تصور می کردند که به واسطه مذاکرات هسته ای و برجامی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب تکلیف آن چه در ایران و چه در آمریکا هنوز مشخص نشده است، آمریکا دست از دشمنی با ملت ایران و اسلام عزیز برداشته است!!!

 

۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۶

کودتای ۲۸ مرداد و روسیاهی برای آمریکا و انگلیس

کودتای ۲۸ مرداد نقطه عطفی در تاریخ معاصر ایران است. کودتا سبب سقوط حکومت ملی ایران و استمرار رژیم استبداد سلطنتی شد. این کودتا با دخالت دو دولت خارجی آمریکا و انگلستان صورت گرفت، آنها باید به‌طور رسمی از ملت ایران عذرخواهی کنند.

 

۲۵ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۷:۵۴

سعدالله زارعی/

ایران،کلید معمای فروپاشی قدرت آمریکا

«حضور فراگیر در ایران» از منظر آمریکایی‌ها کلید بازسازی قدرتی است که با پیروزی انقلاب اسلامی در سطح منطقه حساس غرب آسیا فروپاشیده است. آنان معتقدند «قدرت فروپاشیده» الزاماً از نقطه‌ای بازتولید می‌شود که درآن فروپاشی را آغاز کرده است.

 

۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۹

پایان آقا زاده جنجالی

طعم شیرین عدالت در کام مردم

مهدى هاشمى پس از حدود ۳۰ جلسه محاکمه در دادگاه انقلاب به جرم ارتشاء، اختلاس و کلاهبردارى و اتهامات امنیتى به انفصال دائم از خدمات دولتى، ۵۰ ضربه شلاق و ۱۰سال حبس محکوم شده بود، بالاخره راهى زندان شد.

 

۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۵

سید یاسر جبرائیلی

راز ماده 25 برجام

کسانی در آمریکا می گویند بر اساس حکم شماره 552 U.S. 491 سال 2008 دادگاه عالی آمریکا در قضیه موسوم به مدلین و تگزاس(Medellin v. Texas)، دولت حق ندارد ایالات را مجبور به اجرای پیمان های بین المللی نماید «مگر با مصوبه کنگره»؛ فلذا ایالات تعهدی به اجرای برجام ندارند.

 

۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۱

حسن رستمی

سوء استفاده ازتجمعات مردمی عراق

این روزها در عراق شاهد تجمعات اعتراضی در راستای بهبود وضع خدمات اجتماعی به‌ویژه در زمینه برق و همچنین مبارزه با فساد ریشه دار در لایه های نهادها و موسسات دولتی عراق هستیم.

 

۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۵

یادداشتی از حسین شریعتمداری؛

بررسی برجام درمجلس چه عیبی دارد؟!

بر فرض که بررسی برجام در کنگره آمریکا فقط برای «رد» آن باشد و نه تصویب! خب! چه عیبی دارد که اجازه بدهید مجلس شورای اسلامی نیز برجام را با هدف رد آن بررسی کند و چنانچه دلیلی برای رد آن پیدا نکرد، رای به تصویب آن بدهد، یعنی دقیقاً همان کاری که به قول آقای عراقچی، کنگره آمریکا در حال انجام آن است.

 

۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۷

سعدالله زارعی

عربستان معمار جنایت و مکافات

درگیری‌های دو هفته اخیر سبب سیطره عوامل وابسته به رژیم سعودی بر نیمه‌جنوبی و شرقی عدن شده و این در حالی است که در همین مناطق درگیری تمام نشده است.

 

۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۸

مسعود پیرهادی

آیا پرونده خون‌های آلوده را می‌توان فراموش کرد؟

در فاجعه ارسال خون‌های آلوده، علاوه بر ایران کشورهای دیگری هم قربانی شدند. استدلالی نیست که با اتکا به آن بتوان پرونده مربوط به این اتفاق را بسته‌شده تلقی و ظلمی که در حق مردم روا داشته شد را فراموش کرد.