نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  

۱۴ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۴۸

خسرو سینایی

سینمای ایران «هیچکاک‌زده» است

ماجرای «هیچکاک» و «سینمای ایران» ماجرای جالبی است. سنت تقدیس هیچکاک در سینمای ایران سنت پرسابقه‌ای است و حالا سینایی هیچکاک را فیلمساز درجه دومِ بساز بفروش می‌داند.

 

۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۴۹

پاسخ به یک شبهه به انقلاب

آیا امام(ره) درباره بختیار نقض عهد کرد؟

آنچه در مستند «انقلاب ۵۷» به‌عنوان عدم‌پایبندی رهبر کبیر انقلاب اسلامی به پیمان خویش آمده است چیزی جز در هم شکست برنامه‌ای که آمریکایی‌ها قویاً روی آن برنامه‌ریزی کرده بودند، نیست.

 

۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۲۲

نفت ۷۲ دلاری در بودجه ۹۴

شرط‌بندی دولت روی "اسب پیر"

پایگاه تحلیلی خبری هم اندیشی:چشم نمایندگان رسانه ها این روزها، بیش ازهر زمان دیگری، به دهان وکلای ملت در عمارت بهارستان دوخته شده تا جدیدترین اخبار از بررسی های فصول لایحه بودجه سال ۹۴ را به مخاطبان خود درافکار عمومی مخابره کنند.لایحه بودجه ای که از قرار معلوم در میانه آذرماه و درموعد مقرر، ازسوی رئیس ...

 

۱۳ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۷

چرا روزنامه شرق این نام «همیشه غایب» بود؟

هر یک از این موارد و حتی کمتر از آن درباره یک عضو دیگر دولت دهم مطرح می‌شد روزنامه شرق، تیتر اصلی خود را با درشت ترین حروف، بدان اختصاص می داد اما گویی دستی غیبی مانع از درج چنین خبرهایی درباره آقای معاون اول، در این روزنامه اصلاح طلب شده است!

 

۹ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۵۳

اروپا چه تعداد مسلمان دارد؟

حجت الاسلام رمضانی گفت: وجود بیش از پنجاه میلیون مسلمان در اروپا، یک حقیقت است که به‌ناچار اشخاص مغرض را در برابر این واقعیت خاضع خواهد ساخت.

 

۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۴۸

کشیش استرالیایی

ابتکار رهبر ایران در ارائه چهره انسانی از مسلمانان خلاقانه بود

«پدر دیوید اسمیت» از کشیش‌های مطرح استرالیایی است که کلیسای او محل رفت و آمد آزادگانی است که از ظلم جریان‌های صهیونیستی نالان هستند و همین باعث شده تا بارها کلیسای او مورد حمله صهیونیست‌ها قرار بگیرد.

 

۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۴:۳۷

دومین سند نقض حقوق بشر در انگلیس رونمایی شد

این سند در سه زبان با حضور سعید جلیلی، عضو شورای عالی امنیت ملی، لاله افتخاری و محمدابراهیم محبی نمایندگان مجلس شورای اسلامی در دانشگاه تهران رونمایی شد.

 

۵ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۵۸

قدیری ابیانه

"ادواردو آنیلی" با مطالعه قرآن مسلمان شد

قدیری ابیانه با اشاره به ماجرای مسلمان شدن فرزند میلیاردر ایتالیایی گفت: مطالعه این نامه می‌تواند موجب کنجکاوی در مخاطبین و ایجاد انگیزه در شناخت اسلام از طریق قرآن شود

 

۲۷ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۳۳

دکتر جمشید پژویان

شاه‌کلید رهایی از اقتصاد نفتی

عضو هیئت علمی دانشگاه علامه شاه‌کلید رهایی اقتصاد کشور از وابستگی به نفت را تکیه بر اقتصاد و تولید داخلی دانست و بر ضرورت افزایش پایه مالیاتی، اصلاح قیمت‌ها، افزایش بهره‌وری و افزایش صادرات غیرنفتی را در این راستا تأکید کرد.

 

۲۵ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۸:۵۷

وعده‌های بی پشتوانه برای توجیه گرانی نان

باید از مسئولان دولتی این سؤال را پرسید که با توجه به تجارب گذشته و اثبات اینکه نظارت دستگاه‌ها کمترین تأثیری را در بهبود کیفیت نان نداشته است، چگونه قرار است بر کیفیت نان‌های عرضه شده در نانوایی‌های آزادپز نظارت کنند؟

 

۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۸

پاسخ‌های علی‌اکبر صالحی به شبهات هسته‌ای

فناوری هسته‌ای از جمله تکنولوژی‌های برتر در عصر حاضر است که دستیابی به آن از نظر راهبردی امتیاز ویژه‌ای برای هر کشوری محسوب می‌شود.

 

۲۲ دی ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۵۷

غرب و پدیده اسلام هراسی!

پاسکال لوبان استاد بین‌المللی بازی‌سازی در گفتگوی مشروح با خبرگزاری مهر آینده بازی‌سازی در ایران را امیدوارکننده دانست و گفت: در پنج سال آینده حداقل یک بازی ایرانی در سطح کلاس یک جهانی خواهیم داشت.

 

۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۰۳

یگان ویژه "صابرین" چیست و چگونه می توان عضو آن شد

سردار گشتاسبی با تأکید بر اینکه هدف سپاه از تشکیل این یگان،‌ پذیرش مأموریت‌های سخت و عملیات‌های خاص در همه عرصه‌ها بود،‌ گفت: ما در چارچوب مقررات ابلاغی سپاه، قادر به اجرای هر مأموریتی هستیم.

 

۲۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۸

بررسی روابط پرفراز و نشیب عربستان با ایران

یک کارشناس سیاست خارجی گفت: کشورهای مخالف با ایران هیچ گاه عملیاتی برای تخریب روابط ایران نخواهند زد و اساسا بعید به نظر نمی‌رسد خط تحریم ایران که به عنوان یک دیوار بلند بین ما و اروپا کشیده شده به این زودی شکسته شود کما این که در طی یک و نیم سال گذشته گفتگوها تاثیری برمسائل اقتصادی ایران و اروپا نداشته ...

 

۱۶ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۶

آیت الله علم‌الهدی

اعتراضم به هاشمی را شفاف گفتم

امام جمعه مشهد جریانات سیاسی کشور را به دو جریان «تکلیف‌ محور» و «قدرت محور» تقسیم کرد و گفت: وحدتِ در مسیر برای جریان تکلیف محور سخت است که باید نشست و این مشکل را حل کرد.

 

۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۹

ایران قدرتمندتر در آینده با رهبری مقام معظم رهبری

حقیقتاً و از صمیم قلب عرض می‌کنم وظیفه مردم این است که دور پرچم آیت‌الله خامنه‌ای جمع شوند و به فرامین ایشان عمل کنند.

 

۱۴ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۲۷

ریشه داعش به بنی‌امیه برمی‌گردد/ تجربه مقابله با توطئه نفتی را داریم

رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: غربی‌ها همین که احساس کردند از طریق نظامی به نتیجه‌ای نمی‌رسند، تصمیم‌ گرفتند ابتکار عمل را در دست بگیرند لذا اعلام مخالفت خود را نشان دادند و ظاهراً ائتلافی را تشکیل دادند اما عملاً کاری انجام ندادند تا میراث‌خوار شکست نیروهای داعش باشند.

 

۱۳ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۷

«نسبت جمعیت و اقتصاد» در گفت‌وگوی تفصیلی با حجت‌الاسلام عباسی‌ولدی:

سبک زندگی مدرن درخانواده های ثروتمندهم تمایلی به فرزندآوری ایجاد نمی‌کند

عباسی ولدی، کارشناس امور خانواده و جمعیت می‌گوید: اگر ما به زندگی نگاه مصرف‌گرایانه داشته باشیم هراندازه هم که از نظر اقتصادی قوی شویم، پولمان را خرج مصرف بیشتر می‌کنیم نه اینکه انگیزه‌ بیشتری برای فرزندآوری پیدا کنیم.

 

۱۱ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۲

نگاهی به نسبت فتنه 88 و بازار نشر در سه محور

فتنه 88 اگرچه بشتر بروزی سیاسی داشت و بعنوان یک کنش سیاسی مورد دسته‌بندی و مطالعه قرار گرفت اما خاستگاهی فرهنگی داشت. این نکته‌ای است که در این چند سال پیرامون آن سخن گفته شده و ابعاد مختلفش تا حدودی مورد بررسی قرار گرفته است. حال خالی از لطف نیست که به مناسبت پنجمین سالروز حماسه نهم دی ماه، نگاهی داشته ...

 

۱۰ دی ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۵۵

پیشوایی که آثار مهم تفسير قرآن بر‌جای گذاشت

امام حسن عسکری(ع) آثار مهمی از تفسير قرآن و نشر احکام و بيان مسائل فقهی و جهت دادن به حرکت انقلابی شيعيانی که از راههای دور برای کسب فيض به محضر امام (ع ) می رسيدند بر جای گذاشت.