نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  
بخش :  

۲۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۲۰:۰۴

علت تأکید رهبری بر تجهیز کرانه باختری

"موشه یعلون" وزیر جنگ رژیم صهیونیستی درباره حمله زمینی به نوار غزه معتقد است که "اگر اسرائیل به غزه حمله زمینی گسترده می‌کرد و آن را به اشغال درمی‌آورد، تا امروز باید جنازه صهیونیست ها را از نوار غزه بیرون می‌کشیدیم."

 

۲۷ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۴۱

مبارزه اسلام واقعی بااسلام آمریکایی

اسلام امریکایی به جنگ با اسلام واقعی می‌رود و به نوعی بعنوان بازوی دشمنان اسلام عمل می ‌کند. ظاهر کار هم جنگ میان دو فرقه یا دو مذهب از دین اسلام است. در رسانه های غربی این روزها می گویند جنگ شیعه و سنی یا جنگ مذهبی در حالی که واقعیت آن است که جنگ نیابتی اسلام آمریکایی با دنیای اسلام است.

 

۲۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۵:۴۸

ناگفته های وزیرسابق آمریکا

وزیر سابق دفاع آمریکا در مصاحبه با شبکه تلویزیونی بلومبرگ از برخی مسائل مهم در قبال ایران در طول دوران مسئولیتش سخن گفته و از تلاش جدی آمریکا برای خارج کردن صهیونیست‌ها از توهم حمله نظامی به ایران.

 

۲۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۵۸

حجت الاسلام احمد رهدار

نسخه درمان داعش باید جهان اسلامی باشد

حالا اگر آمریکا آمده و خودش را دارد با داعش درگیر می‌کند، می‌تواند یک بازی چند منظوره باشد؛ یعنی آمریکا می‌تواند با مداخله حداکثری خود در منطقه این پیام را به ایران بدهد که شما مجبورید برای حل مسائل بحرانی منطقه من آمریکا را به رسمیت بشناسید و بیایید مذاکره و تعامل کنید و اصل این مذاکره و تعامل برای ...

 

۲۰ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۳۲

مردی که تمام وجودش را برای اتحاد مذاهب اسلامی صرف کرد

شاخص ترین مسافرت وی در این باب، سفری است که به اتفاق مرحوم آیت الله سید محمود طالقانی و به نمایندگی از آیت الله العظمی بروجردی به مصر رفتند تا از علامه شیخ محمود شلتوت به خاطر صدور فتوای وی در جواز عمل به فقه شیعه تشکر کنند.

 

۱۹ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۳۸

دکتر سید مهدی زریباف

مکتب نیاوران چگونه در دولتهای جمهوری اسلامی نفوذ میکند

مکتب نیاوران از چه زمانی شکل گرفت؟ سردمداران آن چه کسانی بودند؟ مبانی فکری آنان چیست؟ از چه زمانی این تفکرات وارد جامعه شد؟ در کدام دولت‌ها بروز و ظهور بیشتری داشتند؟ و... سید مهدی زریباف، رئیس مرکز مطالعات و مبانی مؤسسه‌ی پژوهشی مبانی و مدل‌های اقتصاد بومی، به این سؤالات پاسخ می‌دهد.

 

۱۹ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۵۱

اولین عکسی که از جنگ تحمیلی

تصویر پیش رو اولین عکس ثبت شده از جنگ تحمیلی است که توسط عباس فتحی به ثبت رسیده است.

 

۱۹ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۲:۴۹

«سپاه» انحصارها را شکست

آمارهای جالب از قرارگاه سازندگی سپاه

سردار عبداللهی می‌گوید: گاهی برخی پروژه‌ها بوده که دیگران می‌توانستند انجام دهند و ما حتی در مناقصه آن هم شرکت نکردیم. امروز قرارگاه یک چتر ایمنی ایجاد کرده به صورتی که مجموعه‌های خصوصی می‌آیند با آن کار می‌کنند و رضایت هم دارند.

 

۱۹ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۵۰

پیمان لانکستر هاوس زمان دقیق حمله به سوریه را مشخص می‌کرد

یک محقق فرانسوی طی گزارشی با اشاره به برنامه‌هایی که کشورهای غربی و به ویژه انگلیس و فرانسه برای منابع انرژی سوریه ریخته بودند، نشان می‌دهد که چگونه روند تحولات خلاف تصور این کشورها پیش رفت.

 

۳ مهر ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۲

سردار فضلی در برنامه شناسنامه مطرح کرد

کاخ ریاست جمهوری خط قرمز ما بود

سردار فضلی ناگفته‌هایی از فتنه‌های سال‌های 73، 78 و 88 و همچنین دفاع مقدس و پذیرش قطعنامه را تشریح کرد.

 

۲۸ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۲۱:۲۰

چگونه تروریستهابه‌جنوب دمشق رسیدند

برای جلوگیری از شک مدافعان منطقه، عناصر تروریست عامل حمله ملبس به لباس نیروهای دفاع وطنی و سربندهای با شعار "یازهرا" و یاحسین" (برای ایجاد تشابه با بخشی از مدافعان شیعه و علوی مذهب بومی منطقه) شدند.

 

۲۶ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۷:۵۸

مصاحبه منتشرنشده باامام صدر

یک خبرنگار از همراه بودن دوروزه اش با امام موسی صدر نوشت:امام صدر از هیچ‌ یک از مکاتب فکری یا اجتماعی معاصر تأثیر نپذیرفته است، ولی این به معنای دور بودن او از تجدد و نگاه امروزی نیست. او صاحب فرهنگ اصیل اسلامی است، ولی در عین حال آغوش او به روی اندیشه‌های مترقی باز است.

 

۲۴ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۶:۴۷

شیخ‌الاسلام

داعش نقشه آمریکا برای اخلال در تحول نظم جهانی

مشاور امور بین‌الملل رئیس مجلس معتقد است قطب هژمونیک در نظم نوین جهانی قطعاً نیروهای مردم‌سالار اسلام‌خواه هستند و نیروهای مردم‌سالار جایگاه ویژه‌ای در کنار دیگران خواهند داشت و آمریکایی‌ها تنها حاکم نخواهند بود.

 

۱۵ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۳:۴۴

اطلاعاتی از کمیته هسته‌ای و اعضای آن

تیم‌هسته‌ای از کجا دستور می‌گیرد

همواره در مورد چگونگی تصمیم‌گیری‌های هسته‌ای مباحث مختلف وجود داشته است مبنی بر اینکه تصمیم گیری‌ها کجا و چگونه گرفته می‌شود؟ آیا مقام معظم رهبری شخصا ورود می‌کند؟

 

۱۳ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۷

ایران در راه فضا؛

نگاهی به ۱۳ ماهواره و چهار کاوشگر ایرانی

مهمترین دستاوردهای علمی کشور در سال‌های اخیر؛ با آغاز تحقیقات فضایی ایران از سال ۸۶، طراحی و ساخت ۱۳ ماهواره و چهار کاوشگر با مأموریت‌های متنوع در دستور کار قرار گرفته است

 

۴ شهريور ۱۳۹۳ ساعت ۱۹:۰۴

انتقادها از نسل دوم اصلاحات!

 

۳۱ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۴۱

دولت آمریکا از اتحاد سفید و سیاه می‌ترسد

نمی‌دانیم این تظاهرات‌ها تا چه زمانی ادامه پیدا خواهد کرد. وضعیت این‌جا شبیه غزه شده. مردم غزه به نقطه‌ای رسیده‌اند که حاضرند همه چیز خود را فدا کنند تا از زندگی تحت ظلم نجات یابند. وضعیت فرگوسن هم مانند غزه شده است.

 

۲۳ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۳۶

"حیدر العبادی" چگونه انتخاب شد؟

داستان کامل مذاکرات محرمانه کنار رفتن مالکی از نخست‌وزیری، از "حیدر العبادی" آغاز و به همو منتهی شد به‌ویژه هنگامی‌ که تلاش کرد رهبران رده اول ائتلاف "دولت قانون" را قانع کند که شخص دیگری را جز مالکی، نامزد این منصب و با نظر مرجعیت عراق همراهی کنند.

 

۱۸ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۰:۴۰

میرکاظمی: یورو۴ در دولت دهم تولید شد و امروز توزیع می‌شود

نماینده مردم تهران در مجلس: در شروع دوران اصلاحات واردات بنزین نداشتیم؛ وقتی دولت را تحویل دادند ۲۵ میلیون لیتر در روز واردات بنزین بود.

 

۱۵ مرداد ۱۳۹۳ ساعت ۰۹:۲۲

سرانجام پرونده‌های استات اویل و توتال+اسناد

بررسی اسناد رسمی متقنی که در این رابطه وجود دارند، ادعای تبرئه شدن توتال و استات اویل از اتهام رشوه را باطل کرده و ثابت می‌کند که برعکس، اتهام هر دو شرکت اثبات شده و آنان نیز رسما این موضوع را پذیرفته‌اند.