نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
نوع مطلب :  

۷ مهر ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۱

مرتضی نجفی قدسی

جنایات آل سعودیکی پس ازدیگری

مسئولیت دولت سعودی نسبت به این جنایات بسیار سنگین است، گرچه آنان هیچگاه پاسخگوی اعمال خود نبوده اند و در تحت لوای قدرتهای جهانی و صهیونیسم ،هر رفتار و جنایت خلاف انسانیت و بشریت را مرتکب شده اند.

 

۱۶ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۹

مهدی محمدی

اهمیت معادله تعلیق در برابر تعلیق

بازگشت پذیری سریع، تنها تضمین واقعی است که می تواند ایران را به طور نسبی از عمل غرب به تعهداتش مطمئن کند والا در صورتی که غرب مطمئن باشد ایران هیچ روشی برای بازگشت سریع به مرحله ماقبل توافق ندارد، انگیزه ای هم برای اجرای کامل تعهداتش نخواهد داشت.

 

۲۱ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۱

حسن رستمی

سوء استفاده ازتجمعات مردمی عراق

این روزها در عراق شاهد تجمعات اعتراضی در راستای بهبود وضع خدمات اجتماعی به‌ویژه در زمینه برق و همچنین مبارزه با فساد ریشه دار در لایه های نهادها و موسسات دولتی عراق هستیم.

 

۱۰ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۷

سعدالله زارعی

عربستان معمار جنایت و مکافات

درگیری‌های دو هفته اخیر سبب سیطره عوامل وابسته به رژیم سعودی بر نیمه‌جنوبی و شرقی عدن شده و این در حالی است که در همین مناطق درگیری تمام نشده است.

 

۷ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۵۱

حمیدرضا آصفی

فرانسه وفرصتی برای ترمیم گذشته

متاسفانه فرانسه با سیاست‌های غلط در حمایت از صدام و منافقین نتوانست شرایط را آنچنان که باید به نفع خود تغییر دهد. در حالی که این کشور با سابقه و پیشینه عمیق فرهنگی و نیز ظرفیت و امکانات فراوان در صنعت و انرژی، می‌توانست به عنوان شریک اول ایران در جهان مطرح شود.

 

۱۵ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۲۳

سید یاسر جبرائیلی

6 دام خطرناک در دل متن توافق

اگر مسیر مذاکرات در همین جهت ادامه یابد، هیچ تضمینی وجود ندارد که در ازای محدود شدن برنامه هسته‌ای، تحریم‌ها و بالاخص اصلی‌ترین آنها یعنی تحریم‌های آمریکا علیه کشورمان لغو شوند.

 

۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۱۹

هادی محمدی

ظرفیتهای اسنادویکی‌لیکس وپاسخ‌ به نیازهای امنیتی

سیاست آشوب‌سازی، سرکوب، قتل و ویرانی در سطح کشورهای منطقه از یمن، بحرین تا عراق، سوریه و لبنان با موتور فرهنگی، مالی، امنیتی ، لجستیکی و نظامی عربستان با نام مقابله با ایران در مواضع رسمی مقامات عربستان در جریان است.

 

۷ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۵

ابوالقاسم علیزاده

آمریکا به دنبال چیست؟

نیم نگاهی به پیشینه تاریخی مواجهه آمریکا با کشورمان ایران، این حقیقت را روشن می‌سازد که آمریکا جز به منافع خویش نیندیشیده و تنها آرزویش تسلیم ذلیلانه ملت شریف ایران است.

 

۶ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۵

استراتژی آشکارساز رهبر‌انقلاب در مذاکرات

وقتی آمریکایی‌ها اصرار می‌ورزند حتی از پروتکل الحاقی هم فراتر رفته و یک رژیم بازرسی ویژه با حق دسترسی به محیط نظامی و امنیتی ایران را در ایران مستقر کنند ایران حق دارد با خود بیندیشد که موضوع بسیار فراتر از راستی‌آزمایی ماهیت برنامه هسته‌ای ایران است.

 

۲۴ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۲۷

مهدى فضائلى

توافقى که آمریکا مى خواهد

در صورت توافق متوازن و شرایط اصطلاحا" برد- برد نیز احتمال کارشکنى از سوى امریکایى ها کم نیست و البته در صورت ناگزیر شدن از پذیرش آن حداکثر تلاش خود را خواهند کرد تا در بعد روانى بتوانند آنرا به نفع خود تمام کنند.

 

۲۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۱

دکتر رضا سیمبر

نگرش تیم هسته ای ایران لیبرالی است و تیم غرب رئالیستی

به نظر می رسد که نگرش تیم هسته ای ایران عمدتا یک نگرش لیبرال منش است که به اصل همیاری، امنیت دسته جمعی، حقوق بین الملل، نگرش غیر نظامی محور خوش بین است. اما پارادایم فکری تیم مقابل ایران، اصلا لیبرالی نیست.

 

۱۶ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۴۱

مهدی محمدی

عدم تفاوت دسترسی مدیریت شده با بازدید و بازرسی

تاکید پی در پی تیم مذاکره کننده در هفته گذشته بر اینکه دسترسی مدیریت شده با بازدید و بازرسی تفاوت دارد، نوعی واژگان رمزی است که هدف از آن عادی سازی دسترسی های پروتکلی به برنامه نظامی ایران است.

 

۱۲ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۹

سعدالله زارعی

ریاض در تیررس صنعا

شلیک موشک‌های دست‌ساز «النجم الثاقب» به عمق ۷۰ کیلومتری غرب عربستان از یک تحول کیفی در جنگ تحمیلی و ظالمانه رژیم سعودی علیه مردم مظلوم یمن خبر می‌دهد.

 

۱۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۳۲

محمد حسین جعفریان

آیا ارتش " اسد" نیازمند پاکسازی است؟

«ادلب» دومین مرکز استان است که به تصرف تروریستها درمی‌آید. با تسخیر مناطق اخیر، آنها تقریباً کل این استان را در اختیار گرفته و در حال رسمیت بخشیدن به عنوان «امارات اسلامی» خویش در سوریه هستند.

 

۳۱ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۰۹

محمدمهدی ماندگاری

هدف اصلی ظلم رژیم آل‌سعود

امروز آمریکا، رژیم صهیونیستی و رژیم سفاک آل‌سعود بزرگ‌ترین ظالمان هستند، چرا که حق طبیعی جوامع را سلب می‌کنند. مگر آن‌ها چه کاره هستند که می‌خواهند سرنوشت مملکت‌ها را به کام خودشان تغییر می‌دهند؟

 

۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۷

سیدرسول موسوی

جاهلیت مدرن در حقوق بین‌الملل

در میدانی که جاهلیت مدرن هم قاعده بازی را می‌نویسد و هم داور بازی می‌شود مسلم است که نتیجه بازی از پیش تعیین شده باشد مگر آن که تجدید نظری اساسی در بدیهی ترین مبانی صورت گیرد.

 

۲۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۱

اسماعیل کوثری

باید و نبایدهای‌ مذاکرات هسته ای

چنانچه مذاکرات در چارچوب سیاست چماق و هویج تعقیب گردد و به عبارت دیگر «مذاکره زیر شبح تهدید» صورت گیرد، نه تنها منفعتی برای ما ندارد بلکه عزت و امنیت ملی ما بدان واسطه در معرض خطر قرار خواهد گرفت.

 

۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۹

سعدالله زارعی

توطئه بین‌المللی کردن پرونده سیاسی یمن

طرح بین‌المللی کردن پرونده سیاسی یمن به نفع یمنی‌ها نیست و ایران بعنوان صادق‌ترین حامی مردم مظلوم یمن باید مانع شکل‌گیری یک روند سیاسی بین‌المللی بنام حل بحران سیاسی یمن شود.

 

۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۴

مهدی نصیری

جایگاه رفیع یمن و یمنی ها در اسلام و تشیع

آنچه توجه به یمن و یمنی‌ها را این روزها دامن می‌زند، نقشی است که در روایات آخرالزمان و ظهور برای یمنی‌ها مطرح شده و این گمانه‌زنی را که شاید حوادث یمن برگی دیگر از نزدیک‌شدن تحقق علائم حتمیه ظهور است، تقویت می‌کند.

 

۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۰

ناصر ایمانی

سعودی ها و رادیکالیسم

پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: ساختار حکومت آل سعود از ابتدای تشکیل آن در چند دهه قبل ، بسیار سنتی بوده است . حکومتی موروثی برای فرزندان ملک عبدالعزیز موسس حکومت آل سعود که در آن تمامی مناصب دولتی و اقتصادی حتی پایین ترین مراتب آن ، متعلق به آل سعود بود، و هیچ فرد دیگری حق راه یابی به رده های حکومتی ...