نمایش خبر در روز :  
ماه :  
سال :  
بخش :  

۲۳ شهريور ۱۳۹۴ ساعت ۱۳:۴۳

عبدالله عبداللهی

دعوا در موضوع نظارت استصوابی بر سر چیست

پرسش اصلی آن است که در موضوع نظارت استصوابی "دعوا" بر سر چیست؟ صرف استصوابی یا استطلاعی بودن نظارت شورای نگهبان قطعاً نمی‌تواند د‌أب و دغدغه اصلی باشد، بلکه یک جریان سیاسی..."

 

۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۱۶

کودتای ۲۸ مرداد و روسیاهی برای آمریکا و انگلیس

کودتای ۲۸ مرداد نقطه عطفی در تاریخ معاصر ایران است. کودتا سبب سقوط حکومت ملی ایران و استمرار رژیم استبداد سلطنتی شد. این کودتا با دخالت دو دولت خارجی آمریکا و انگلستان صورت گرفت، آنها باید به‌طور رسمی از ملت ایران عذرخواهی کنند.

 

۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۹

پایان آقا زاده جنجالی

طعم شیرین عدالت در کام مردم

مهدى هاشمى پس از حدود ۳۰ جلسه محاکمه در دادگاه انقلاب به جرم ارتشاء، اختلاس و کلاهبردارى و اتهامات امنیتى به انفصال دائم از خدمات دولتى، ۵۰ ضربه شلاق و ۱۰سال حبس محکوم شده بود، بالاخره راهى زندان شد.

 

۲۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۰:۱۵

سید یاسر جبرائیلی

راز ماده 25 برجام

کسانی در آمریکا می گویند بر اساس حکم شماره 552 U.S. 491 سال 2008 دادگاه عالی آمریکا در قضیه موسوم به مدلین و تگزاس(Medellin v. Texas)، دولت حق ندارد ایالات را مجبور به اجرای پیمان های بین المللی نماید «مگر با مصوبه کنگره»؛ فلذا ایالات تعهدی به اجرای برجام ندارند.

 

۴ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۶:۰۴

حسین قدیانی

توافق خسته‌ای!

دولت اسبق و سابق و فعلی و آینده ندارد. تا سایه ولی‌فقیه بر سر این ملت بلند است، یک امهاتی هست که فقط ربط به «جمهور» دارد. از جمله این امهات «انرژی هسته‌ای» است که به کوری چشم دشمن و دشمن‌پرست، حق مسلم ملت ما باقی خواهد ماند ان‌شاءالله.

 

۲۰ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۲۳

رضا سراج

چرا آمریکایی‌ها بازی را از میز مذاکره به مقابل دوربین‌ها کشاندند

آمریکایی‌ها با این انگاره وارد ایستگاه آخر مذاکرات شدند که اگر بتوانند با چانه‌زنی موثر به توافقی خوب‌تر دست پیدا کنند و در نهایت چنانچه چانه‌زنی‌شان موثر واقع نشد، در کف خواسته‌های خود در چارچوب لوزان توافق را نهایی کنند.

 

۸ تير ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۸

حامد شهبازی

بزک چهره هیولایی آمریکا با دستان آلوده

با نگاهی به جنایات و نقض مستمر حقوق بشر که از سوی سازمان‌ها و نهادهای مختلف آمریکایی و البته تحت نظارت دولت این کشور در داخل و خارج ایالات متحده صورت می‌گیرد، تحت هیچ شرایطی نمی‌توان با ابزارها و تبلیغات رسانه‌ای چهره مخوف و جنایتکار آمریکا را بزک کرد.

 

۳۰ خرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۳

عبدالله عبداللهی

هاشمی؛دلواپسی برای استخوان مردم یا تقلا برای تحمیل "توافق بد"

"دلواپسی برای استخوان‌های مردم قطعاً از فردی همچون آقای آیت‌الله هاشمی رفسنجانی چندان قابل باور نیست و برای آنها که با افکار و رفتار گذشته و حال ایشان آشنایند مسجل است که چنین مسائلی در دایره ملاحظات و دلواپسی‌های ایشان نمی‌گنجد.چرا؟"

 

۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۷

سیدرسول موسوی

جاهلیت مدرن در حقوق بین‌الملل

در میدانی که جاهلیت مدرن هم قاعده بازی را می‌نویسد و هم داور بازی می‌شود مسلم است که نتیجه بازی از پیش تعیین شده باشد مگر آن که تجدید نظری اساسی در بدیهی ترین مبانی صورت گیرد.

 

۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۹

سعدالله زارعی

توطئه بین‌المللی کردن پرونده سیاسی یمن

طرح بین‌المللی کردن پرونده سیاسی یمن به نفع یمنی‌ها نیست و ایران بعنوان صادق‌ترین حامی مردم مظلوم یمن باید مانع شکل‌گیری یک روند سیاسی بین‌المللی بنام حل بحران سیاسی یمن شود.

 

۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۴۴

مهدی نصیری

جایگاه رفیع یمن و یمنی ها در اسلام و تشیع

آنچه توجه به یمن و یمنی‌ها را این روزها دامن می‌زند، نقشی است که در روایات آخرالزمان و ظهور برای یمنی‌ها مطرح شده و این گمانه‌زنی را که شاید حوادث یمن برگی دیگر از نزدیک‌شدن تحقق علائم حتمیه ظهور است، تقویت می‌کند.

 

۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۰

محسن کاظمی

آل‌سعود در سراشیبی سقوط

«سلمان بن‌عبدالعزیز» پادشاه کهنسال اما تازه به دوران رسیده آل‌سعود فاز دوم تسویه خاندان پادشاهی از رقبا را طی روزهای گذشته کلید زد. فاز نخست که اندک زمانی پس از مردن «عبدالله بن‌عبدالعزیز» پادشاه پیشین آغاز شد، چنان گسترده بود که در یک روز آن نزدیک به 30 حکم از سوی سلطان تازه به تخت نشسته برای شخم زدن ...

 

۲۰ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۱:۳۶

حجه الاسلام قاسم روانبخش

تحقق هشدارهای ۲۵ ساله

با بررسی و مطالعه تاریخ به ویژه تاریخ صد ساله صدر اسلام این حقیقت آشکار می گردد که پیامبران و اولیای الهی با نور بصیرت الهی حقایقی را بیان کرده اند که قرن ها بعد از آن برخی توانسته اند تا حدودی به راز و رمز آن پی ببرند و البته خداوند به مومنان راستین نیز وعده داده است چنان چه تقوای الهی پیشه کنند ...

 

۱۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۵۸

مجتبی اصغری

از فانتزی رفراندوم تا فکت‌شیت محرمانه

مروری کوتاه بر جو عمومی جامعه سیاسی آمریکا نشان از آن دارد که هیچ آمادگی و عزمی برای عقد توافقی با مفاد مورد علاقه طرف ایرانی وجود ندارد.

 

۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۰

ناصر ایمانی

سعودی ها و رادیکالیسم

پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: ساختار حکومت آل سعود از ابتدای تشکیل آن در چند دهه قبل ، بسیار سنتی بوده است . حکومتی موروثی برای فرزندان ملک عبدالعزیز موسس حکومت آل سعود که در آن تمامی مناصب دولتی و اقتصادی حتی پایین ترین مراتب آن ، متعلق به آل سعود بود، و هیچ فرد دیگری حق راه یابی به رده های حکومتی ...

 

۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۰۹:۵۵

مهدی محمدی

ارزیابی راهبردی از تغییرات جدید در عربستان

عربستان از بی تفاوتی مستمر امریکا نگران است و می خواهد مجددا توجه آن را جلب کند. عربستان علاقمند به قوی تر کردن روابط خود با امریکاست چرا که حس می کند وضعیت منطقه ای روز به روز متلاطم تر خواهد شد.

 

۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۱۵

یاسر انصاری

آقای رحمانی فضلی! آدرس پول های کثیف اینجاست

پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: اظهارات انتخاباتی چند ماه قبل وزیر کشور درباره پول های کثیف و جنجال رسانه ای دو ماه گذشته در این رابطه سرانجام با عذرخواهی رسمی رحمانی فضلی از نمایندگان مجلس به پایان رسید اما همچنان یک نکته باقی مانده است و آن اینکه چه زمانی به پول های کثیفی که تا کنون در انتخابات ...

 

۸ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۵:۰۵

قاسم روانبخش

گلایه هایی از مسوولان امر!

پایگاه خبری تحلیلی هم اندیشی: كم ترين آشنايي با ساختار جمهوري اسلامي نشان مي‌دهد كه جمهوري اسلامي، نظامي مردمي است كه مسوولان آن با واسطه يا بي‌واسطه توسط مردم انتخاب مي‌شوند ولي در عين حال مشروعيت و اعتبار همه آن‌ها با امضا يا نصب ولايت فقيه است؛ زيرا ولايت فقيه استمرار همان ...

 

۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۴:۱۵

یادداشت روز کیهان؛

تب تند لوزان زودبه عرق نشست

رهبر معظم انقلاب در ماه‌های اخیر چندین بار به صراحت فرموده‌اند که ضمن اعتماد و حمایت از تیم مذاکره کننده، نسبت به خدعه و فریبکاری و تقلب و بدعهدی دشمن دغدغه و نگرانی دارند.

 

۷ ارديبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۲:۲۶

حمیدرضا ترقی

۱۰ هدف اصلی از افزایش آمادگی دفاعی

عضو شورای مرکزی حزب مؤتلفه اسلامی نوشت: سخن بعضی مسئولان که نیروی انتظامی را موظف به دفاع از اسلام نمی‌دانند و وظیفه او را در دفاع از قانون می‌دانند چندان نمی‌توان به صواب نزدیک دانست.